Magyarország színeit Horváth Lajos ,,Laller" képviselte az Európa bajnoki futamon

Magyarország színeit Horváth Lajos ,,Laller

Baja Carpatia

Horváth Lajos ,,Laller” versenybeszámolója

Az elmúlt hétvégén Lengyelországba, StalowaWolába látogatott el a Tereprally mezőnye. A verseny nem csak a magyar bajnokság 3.fordulója volt, hanem a motoros és quados Európa bajnoki sorozat következő állomása is. Sajnos egy tragikus baleset beárnyékolta a verseny végkimenetelét, ugyanis a vasárnapi versenynap első szakaszának 60. kilométerénél Andrea Brunod halálos kimenetelű balesetet szenveded. Az esetet követően úgy döntöttek a versenyrendezői, hogy félbeszakítják a versenyt és nem rendezik meg a vasárnapi, utolsó szakaszt.

Magyarország színeit Horváth Lajos ,,Laller” képviselte az Európa bajnoki futamon.,,Mély fájdalmamat szeretném kifejezni a történtekkel kapcsolatban – kezdte rendhagyó módon Laller a hétvége értékelését –  Andrea személyes jó barátom volt, akivel napi kapcsolatban álltunk. Nagy csatákat vívtunk a pályákon, hol az Ő, hol az én győzelmemmel. Nemcsak remek versenyző, hanem állandó mosollyal teli fiatalember volt, akire mindig számíthattunk és ott segített ahol tudott. Ezúton is szeretném részvétemet kifejezni családja számára. Isten nyugosztaljon Andrea!”

Ezt követően Laller a verseny bemutatásával folytatta. ,,Pénteken egy 4,6 km hosszú szuperspeciállal kezdtünk, ahol csúszós kemény talaj várt minket. A szombati napra pedig egy 88 kilométeres szakaszt jelöltek ki a szervezők, melynek az első része egy sűrű erdőben zajlott a második fele pedig egy sivatagi jellegű, mély homokos területen. Fantasztikusan éreztem magam – első rajthelyezésemből adódóan – érintetlen talajon tudtam versenyezni. Délutánra már az autók is átmentek a szakaszon, így nagyot fordult a kocka. Irtó mély homok és az erdőben életveszélyes akadályok vártak minket. Ennek ellenére minden jól sikerült, a Dakaros tapasztalattal rendelkező profi motorosok mezőnyében a 4. helyen álltam. Úgy éreztem, hogy az utolsó nap letudom dolgozni a hátrányomat az előttem állókkal szemben. Ez így is volt, mert a vasárnapi első mért szakasz 20. kilométerében nemcsak beértem az előttem rajtoló Portugál versenyzőt, de megnyugtató előnnyel tudtam motorozni (mindaddig, amíg elértünk a 60. kilométerhez, ahol a tragédia történt.) Az egész motoros és quados mezőny összejött és a történtek miatt egyöntetű döntést hozva leadtuk menetleveleinket. A verseny félbeszakadása miatt, a szombati eredmények után hirdették ki a verseny végeredményét. Ezek alapján az Eb mezőnyben a 4. helyen zártam a versenyt, a magyar bajnokságban pedig 3. helyet sikerült megszereznem” – zárta versenybeszámolóját Laller.

A következő magyar bajnoki futam, augusztus 3-6. között a Gyulai Várfüdö Rally lesz.