Majdnem meglepte a Pécs a Tatabányát

Egy félidőnyi játék után még a Legioners vezetett, de a Mustangs fordítani tudott a Divízió II-ben.

Ha már az első osztályban a rájátszásba jutás volt a tét keleten, akkor a második vonalban szintén ez volt a helyzet, de nyugaton. A Legioners hazai pályán akár meg is lephette volna a tavalyi döntős Mustangs csapatát.

124282208_1303272226705746_8761460849617712124_o

Az újonc Pécs nem illetődött meg a mérkőzésen. Bár az első negyedben nem estek pontok, a másodikban a hazaiak megmutatták, hogy mennyire akarják azt az utolsó fennmaradó playoff helyet. A légionáriusok két labdabirtoklásnyi fórt hoztak össze Gáspár Benjámin elkapásával és Baranyai Péter futásával. Míg a túloldalon Kun Szilárd szerzett egy field goalt. Érett a meglepetés, de a Tatabánya a második félidőre összekapta magát és a harmadik negyedben Misztl Benedek toucdhownjával szépítettek. Az utolsó játékrészben pedig Kun egy mezőnygóllal megfordította az állást, majd Misztl egy újabb futással eldöntötte a rájátszásba jutást. Ugyan 20-12-re nyertek a Musztángok, de mint kiderült a Magyar Amerikai Futball Szövetség a csapatokkal tárgyalva úgy döntött, hogy beszünteti a Divízió II-t.

Fotók: Portrait Maffia

Pécs Legioners – Tatabánya Mustangs 12-20 (0-0, 12-3, 0-7, 0-10)
Pontszerzők: Gáspár Benjámin, Baranyai Péter 1-1 TD, illetve Misztl Benedek 2 TD, Kun Szilárd 2 FG és 2 XP