Majoros István olimpiai bajnok birkózó – több sportoló támogatásával – az Alkotmánybírósághoz fordul a Sporttörvény azon rendelkezéseinek megsemmisítéséért, amelyek az olimpiai járadékot – a letöltendő szabadságvesztés büntetésen kívüli egyéb esetekben – évekre megvonják a járadékostól.
A Balogh Tamás ügyvéd által az MTI-hez eljuttatott beadvány készítői kiemelik: a törvény 2010. január 1-vel életbe lépett módosító indítványának azon részével egyetértenek, hogy a járadékot megvonják a letöltendő szabadságvesztésre ítéltektől, ám úgy vélik, egyéb esetekben az súlyos aránytalanságot és igazságtalanságot eredményez, ezért alkotmányellenes.
Ilyen igazságtalanságnak érzik, hogy az új törvény szerint, amennyiben a járadékost becsületsértésért 50.000 forint pénzbírságra büntetik, vagy csak megrovásban (azaz szóbeli figyelmeztetésben) részesítik, akkor tőle három évre megvonják a járadékot, ami egy aranyérem esetén kb. havi 200 ezer forint – azaz összesen mintegy 7,2 millió forint – többletbüntetést kap az 50 ezer forintos büntetés vagy a megrovás mellé.
Szintén komoly aránytalanságot eredményez Majorosék szerint, hogy a jelenleg minden szándékos bűncselekmény esetében a kiszabott büntetés után még több évet (5 vagy 3) kell várnia a járadékosnak, hogy újra kaphassa a juttatást, míg nem szándékos bűncselekmények esetében ez nem áll fenn. Így előfordulhat többek között, hogy gondatlan emberölés esetében kiszabott egy év szabadságvesztést követően az elítélt az egy év letelte után már megkaphatja a járadékot, ugyanakkor ha valaki becsületsértésért vagy a számviteli rend megsértéséért csupán megrovásban részesül, akkor tőle három évre vonják meg a járadékot.
"Mivel a Sporttörvény új szabályai ilyen eseteknek adnak teret, ezért a beadványban az indítványozók kifejtették abbéli véleményüket, hogy az olimpiai járadékra való érdemtelenség eseteit a törvényhozó egy nem kellően átgondolt, felületes szabályozással fedte le, ami a fentiekhez hasonló képtelen eseteket eredményezhet. És mivel a szabályozás nem tesz különbséget az élet által produkált nagyon is eltérő esetek között, ezért – az indítványozók véleménye szerint – egyebek között sérti a diszkrimináció tilalmát, valamint a jogbiztonság elvét, ezért alkotmányellenes" – áll az MTI-hez eljuttatott levélben.
Majoros István indítványát többek között Kammerer Zoltán olimpiai bajnok kajakos, Kocsis Ferenc és Növényi Norbert olimpiai aranyérmes, illetve Komáromi Tibor háromszoros világbajnok birkózók írták alá.