Manning győzelemre vezette a Broncos-t

A Denver Broncos (10-3) kezdte az Oakland Raiders (3-10) elleni AFC Nyugati csoportjának a rangadóját. Peyton Manningék egy nagyszerű drive-ot vezettek (10 play, 68 yard, 4:30 perc), amelynek végén Joel Dreessennek volt egy 6 yardos touchdown elkapása. Matt Prater extra pontja után 7-0-ra vezetett a Denver. A Raiders-t teljesen megzavarta a vendégek gyors pontja. A hazaiak 28 másodperc után puntra kényszerültek. A Broncos a második labdabirtoklásából is pontokat szerzett. Prater 43 yardról rúgta be mezőnygól kísérletét, így már tíz egységgel vezetett a coloradói alakulat. erdekesség, hogy a Denver eljutott a Raiders 15 yardos vonaláig, de a védelem egy Lamarr Houston sackkel megállította Manningéket. Az Oakland következő támadásában Carson Palmer-nek volt egy 58 yardos passza, majd az irányító eladta a labdát. Az interception-t Champ Bailey jegyezte. A negyed utolsó támadását a vendégek vezethették. A drive a második felvonásban folytatódott.