Már a nyolc között a Lakatos, Szántosi duó

Harmadik győzelmével már negyeddöntős a Lakatos Tamás, Szántosi Dávid páros az olomouci WTT-versenyen.

Lakatos és Szántosi alkalminak mondható párosa a selejtezőben előbb az angol Drinkhall, Walker kettőst búcsúztatta, majd az olasz Mutti, Pinto duót. A főtábla első körében a hazai környezetben játszó Simon Belík és Tomás Martinko volt az ellenfelük, de ez a megfogalmazás talán túlzás, hiszen a csehek nem sok ellenállást tudtak kifejteni, sima 3:0 lett a mieinknek. A pénteki negyeddöntőben a moldovai Andrei Putuntica, Vladislav Ursu párossal találkoznak.

Lakatos egyesben is a főtáblára jutott, ám ott hiába nyerte meg az egyik szettet 11:2-re Jules Rolland ellen, 3:1-re a világranglista 93. helyén álló 22 éves francia győzött.