Már most történelmet írt a Sparks

A Hősök simán, a Szikrák nagy küzdelem után jutottak a TD Store Divízió II. fináléjába.

Nem lehet panaszunk a hétvégi harmadosztályú meccsekre. Láttunk sokpontos összecsapást, de olyan találkozót is rendeztek, amin természetesen izgalmakban sem volt hiány. Az Eger Heroes például könnyedén vette a Tatabánya Mustangs jelentette akadályt.

36482958_2040795102622111_2499010731014356992_o

A Hősök nem bízták a véletlenre már az első negyedben magukhoz vették az irányítást. Vakarcs Gergő futása, majd Joó Richárd, valamint Bleszity Erik félpályás elkapásai három labdabirtoklásnyi előnyt hozott a hazai gárdának. Jokhel Erhard az extrákat értékesítette. A második játékrészben Bíró másodjára is megtalálta Bleszityet, amellyel már 28-0-ra nőtt a hazaiak fórja. A Tatabánya szinte tehetetlen volt.

36436376_2040795282622093_5791232209985732608_o

A harmadik játékrészben bevitte a kegyelemdöfést is a Heroes: Vakarcs Gergő 45 yardos futása, illetve Jokhel egypontosa elindította a futóórát. Ezután azonban a hazaiak nem álltak le: Spisák Erik futása már végleg eldöntötte a találkozót, de az utolsó játékrészben Bíró Tibor touchdownja és Kozma Bálint kétpontosa is kellett ahhoz, hogy 50-0-ra alakuljon a végeredmény. A Hősök így bejutottak a Divízió II. fináléjába

Fotók: atiboyphoto.hu

Eger Heroes-Tatabánya Mustangs 50-0 (21-0, 7-0, 14-0, 8-0)
Pontszerzők: Vakarcs Gergő, Bleszity Erik 2-2 TD, Joó Richárd, Spisák Erik, Bíró Tibor 1-1 TD, Kozma Bálint 1 PAT, Jokhel Erhard 6 XP.

Veszeli Gábor, az Eger Heroes vezetőedzője: Összeszedetten, pontosan koncentráltan játszottuk végig a mérkőzést. A védelem ugyan nem szerzett pontot, de végig kontrollálta az ellenfél játékát. Nem engedtük az irányító futásait és nagy nyomás alatt tartotta a front seven. Az offense-ünk nagyon jó és helyenként látványos játékokkal örvendeztette meg a hazai nézőket. Nem szeretnék senkit kiemelni, mert szerencsére nagyon hosszú lenne a felsorolás, így csak annyit mondanék, hogy nagyon jól játszott a csapat és készülünk a döntőbe.

Tóth Miklós, a Tatabánya Mustangs vezetőedzője: A különbség tükrözte a pályára lépő csapatok közti különbséget. Nyilvánvaló volt, hogy a Heroes nem önszántából van a Divízió II. mezőnyében, és minél előbb maga mögött akarja tudni, mert a játékosainak nem ez a szintje. Mi viszont elfogytunk a szezon végére létszámban és lendületben egyaránt. Ez eredményezte az 50 pontos különbséget. A szombati tudásunk, felkészültségünk erre volt elég. Tény, hogy szebb lett volna a szezon befejezésének mondjuk a Rebels elleni mérkőzés, de ennek ellenére nem lehetünk elégedetlenek az idei évünkkel. Idén is a rájátszásba jutottunk, pozitív mérleggel zártunk, és az offense látványos fejlődésen ment keresztül. Most azon leszünk, hogy ez a tendencia folytatódjon.

fb cover esemény

Visszavágásra készült a Dabas Sparks a Rebels Oldboys ellen, hiszen az alapszakaszban még kikaptak a Szikrák idegenben. Erre reális esélye volt a Dabasnak, miután hazai pályán fogadhatta a döntőért küzdő Lázadókat.

36522920_823674891156393_6371083001450725376_o

A mérkőzésen a vendégek kezdtek jobban, Lesi Péter passzát Szabó Tamás váltotta pontokra, majd az extrát pedig Szentirmai Zoltán értékesítette. A Dabas egy interception után tudott egyenlíteni. Már-már menetrendszerűen Bíró Krisztián kezdte meg a pontgyártást a Sparks-nak, aki Strupka András 25 yardos átadását váltotta TD-re. Természetesen Bíró belőtte az extrát. A második negyedben fordítottak a vendéglátók Kis-Prumik Attila 69 yardos elkapott touchdownjával. 14-7, ezzel az eredménnyel mehettek pihenőre a csapatok.

36483919_823680681155814_356268915887702016_o

A harmadik negyedben kemény csatát vívott egymással a két együttes. A Dabas a másodpercekkel is játszva haladt előre, mígnem újfent pontokat vitt fel az eredményjelzőre Kállai József TD-jének köszönhetően. Az utolsó játékrész legelején a Rebels-nek sikerült egy labdabirtoklásnyira felzárkóznia Lesi Tamás révén, így bőven volt idejük arra, hogy hosszabbításra mentsenek. Azonban a Szikrák kitartóan védték fórjukat, így maradt a 21-13-as eredmény és történetük során először jutottak nagypályás döntőbe.

Fotók: Bese Zoltán

Dabas Sparks-Rebels Oldboys 21-13 (7-7, 7-0, 7-0, 0-6)
Pontszerzők: Bíró Krisztián, Kis-Prumik Attila, Kállai József 1-1 TD, Bíró Krisztián 3 XP, ileltve Szabó Tamás, Lesi Tamás 1-1 TD, Szentirmai Zoltán 1 XP.

Bíró Krisztián, a Dabas Sparks vezetőedzője: Kimondhatatlanul büszke vagyok a csapatra, minden játékosra és edzőre! Bár nem játszottunk látványosan és túlzottan jól ezen a napon. De képesek voltunk meghalni a sikerért és ennek győzelem lett a jutalma. Nagyon kemény ellenfél volt az Oldboys és ezúton is gratulálok a szezonjukhoz! De bent vagyunk a döntőben, ahol egy újabb kiváló csapat lesz az ellenfél. Úgyhogy az ünneplésnek vége és már a végső megmérettetésre koncentrálunk! Végül szeretném megköszönni szurkolóinknak a támogatást! Nagyon jó érzés volt látni, hogy ilyen sokan szorítanak értünk!

Lesi Tamás, a Rebels Oldboys vezetőedzője: Csalódottak vagyunk, de a dabasiak összeszedettebbek voltak, és egészségesebb kerettel álltak ki. Mi megint a tudásunk alatt játszottunk. Az elején a defense, a végére az offense vallott kudarcot. Rengeteg büntetést kaptunk -köztük sok olyat, amit nagyon ritkán hallani-, és két turnoverünk is volt. Ellenfelünk sokkal kevesebb büntetést kapott, és vesztett labdájuk sem volt, ez pedig meghatározta a végeredményt. Gratulálunk a Sparks-nak, és sok sikert kívánunk nekik a döntőben!TD Store Divízió II logó