Már nem hibátlan a Ferencváros, most veszített a hajrában a DVTK

Szombathelyi Haladás – Vasas 1-1 (0-0)
Vezette: Solymosi Péter
Gólszerző: Gaál az 52., ill. Kenesei a 88. percben

Kiegyenlített játék folyt a pályán az első félidőben, a Vasas nem állt be védekezni, ezzel együtt nem volt túlságosan nagy az iram és komoly gólhelyzet sem alakult ki. A második játékrész elején megszerezte a vezetést a Haladás: Halmosi Péter lövése után a labda kipattant Nagy Gergelyről, az érkező Gaál Bálint viszont a hálóba továbbított (1-0). A hazaiak előnyük tudatában az eredmény tartására törekedtek, de nem jártak sikerrel, mert a 88. percben a Pavlov elleni szabálytalanságért megítélt büntetőt Kenesei Krisztián gólra váltott, ezzel alakítva ki az 1-1-es végeredményt.

Puskás Akadémia – Ferencváros 0-0

Vezette: Andó-Szabó Sándor

Az eddig százszázalékos Fradi volt a kezdeményezőbb, de támadásaiból hiányzott a hatékonyság, részben azért is, mert a fordulónak a tabella kilencedik helyezettjeként nekivágó vendéglátók nagyon jól védekeztek. Olykor még ellenakciókra is futotta erejükből, sőt akár a vezetést is megszerezhették volna, de Lencse László rendre rosszul célzott. A kevésbé élvezetes első félidőt követően is inkább a Ferencváros kezdeményezett, az átütő erő azonban nem volt meg a zöld-fehérekben. Az utolsó negyedórára rákapcsolt a fővárosi együttes, több veszélyes akciója is akadt, ám egyik sem vezetett eredményre. A befejező percekben Böde Dániel fejesét Pogacsics kapus bravúrral védte, így nem született gól, a Fradi elvesztette hibátlan mérlegét, de továbbra is nagy fölénnyel vezeti a tabellát.

Békéscsabai Előre – Videoton FC 2-0 (2-0)

Vezette: Fábián Mihály

Gólszerző: Viczián a 22., Calvente a 45. percben

Annak ellenére, hogy a Videoton FC kezdte aktívabban a mérkőzést, a sereghajtó Békéscsaba nem törődve a papírformával már a 22. percben megszerezte a vezetést Viczián Ádám bombagóljával (1-0). Az első játékrész hajrájában tovább növelte előnyét Zoran Spisljak legénysége: a 45. percben Birtalan Botond hozta játékba spanyol csapattársát, Calvente pedig 10 méterről lőtt laposan a vendégek kapujába (2-0). Kétgólos hátrányban a székesfehérváriak a második félidőben mindent egy lapra feltéve hajtottak a pontszerzésért. Próbálkozásuk azonban nem járt sikerrel, így nagy meglepetésre Békéscsaba 2-0-ra legyőzte a bajnoki címvédőt, így két pontra csökkent a különbség a 11. és 12. helyen álló két együttes között.

Budapest Honvéd – DVTK 2-1 (1-0)

Vezette: Szabó Zsolt

Gólszerző: Vernes a 45., Kamber a 92., ill. Barczi az 50. percben

Az első félidőben mindkét fél előtt adódtak nagy helyzetek, a vendégek Kitl Miklós révén kapufát is lőttek, ám sokáig nem született gól, aztán a hajrában megszerezték a vezetést a hazaiak: egy jobb oldali támadás során Kamber hozta játékba Vernes Richárdot, aki 14 méterről a jobb alsó sarokba lőtt (1-0). Az 50. percben Okuka ugratta ki Barczi Dávidot, aki 10 méterről a bal alsó sarokba lőtt (1-1). Ezután a Honvéd pillanatai következtek, a hazaiak kapufáig, s több nagy helyzetig eljutottak, de sokáig nem találtak kapuba. Aztán az utolsó pillanatokban Baráth szabadrúgása után Kamber csúsztatott a léc alá, megszerezve a győzelmet a Honvédnak, vagyis a drámai végjátékok mestere, a Diósgyőr, most alulmaradt az utolsó pillanatokban.

Paksi FC – DVSC-Teva 1-1 (1-0)

Vezette: Vad II István

Gólszerző: Bartha a 8., ill. Tisza a 63. percben

Mindössze nyolc percre volt szüksége a Paksnak a vezető gólhoz, egy jobb oldali beadás után a kapusról kijövő labdát Bartha a kapunak háttal állva, sarokkal továbbította a hálóba (1-0). A hazaiak előnyben átadták a területet a vendégcsapatnak, s ellentámadások vezetésével próbáltak veszélyeztetni. A Debrecen igyekezett élni a felkínált lehetőséggel, de hiába támadta végig az első félidőt, nem sikerült egyenlítenie. A fordulás után a játékvezető les miatt érvénytelenítette a Paks újabb gólját, a 63. percben pedig a csereként beállt Tisza Tibor révén, egy jobb oldali szöglet után sikerült a kapuba találnia a DVSC-nek, amely ezután is többet birtokolta a labdát, a fordítás viszont nem jött össze neki. Az utolsó percekben a Paks mozgósított nagy erőket a győzelemért, de nem járt sikerrel, így döntetlennel zárult a találkozó.