Már szinte biztos: Az NB I otthon verhetetlen újonca a dobogón telel majd

I. félidő:

A KTE igyekezett irányítani a játékot, de az iram nem volt túl nagy, és jó ideig nagyobb helyzetek sem alakultak ki a kapuknál. Banó-Szabó próbált 11-est kiharcolni a 11. percben, de nem járt sikerrel (nem is volt az), majd Szalai durrantott a kapu mellé, azaz inkább a vendégek térfelén zajlottak az érdekesebb események. Sok volt a kemény belépő és feszültebb pillanat is a pályán.

A játékrész közepén aztán kis híján vezetést szerzett a Kecskemét, de Banó-Szabó nem tudta eltolni a labdát a kapujából kimozduló válogatott kerettag Tóth Balázs mellett – itt is felmerült a büntető gyanúja, de megint jól döntött a játékvezető. A játékrész hajrájára fordulva előbb Szuhodovszki löketét, majd Szalai fejesét is védenie kellett a felcsúti hálóőrnek.

A hazai helyzetek kimaradtak, közben a Puskás Akadémia szinte a semmiből vezetést szerzett. A 44. percben Puljic fejelt vissza egy felívelt labdát Corbunak, aki 11 méterről, szép mozdulattal lőtt a léc alá (0-1).

II. félidő:

Szabó István a szünetben pályára küldte a remek szezont futó Katona Bálintot, aki nem sokkal később majdnem gólpasszt is adott Nagy Krisztiánnak, ám a csapattárs végül nem talált kaput.

Az 53. percben viszont már jött az egyenlítés: egy szöglet után lecsorgó labdát úgy vágott a kapuba az igen agilisan futballozó Banó-Szabó 12 méterről, hogy lövése egy védő lábán is gellert kapott (1-1). Pár perccel később Tóth Barna tesztelte Tóth Balázst, de a kapus a helyén volt.

A 72. percben aztán kicsit kint állt a hálóőr, de Banó-Szabó nem tudta pontosan átemelni a vendégek játékosát és nem talált kaput jó 30 méterről. Nem sokkal később Vágó lövése a kapufáról pattant ki, majd ugyanennek a támadásnak a végén Rjasko talált a vendégkapuba, de lesről tette mindezt.

Az egyre sűrűbb ködben aztán a vendégek majdnem helyzet nélkül lőttek újabb gólt: Colley már a rosszul kifutó Varga Ádámon is átemelte a labdát, de a lövésébe az utolsó pillanatban bele tudott lépni Belényesi. A köd mellett a feszültség is leszállt a pályára, illetve amellé, Colley például Szalait lökte fel két kézzel, a felcsútiak technikai vezetője, Pető Zoltán pedig a kispadról reklamált ki magának egy sárgát.

A 85. percben Colley már a kapuja előtt mentett nagyot, míg a másik oldalon Favorov fejesét védte Varga Ádám. Így maradt az 1-1, a KTE veretlen maradt hazai pályán és úgy néz ki, hogy a dobogón zárja majd a 2022-es évet az NB I-ben.