Maraton VB: magyarok a középmezőnyben

A belgiumi Verviers-ben került megrendezésre a hegyikerékpárosok maraton világbajknoksága, melyen a háromfős magyar válogatott Valter Tibor irányítása mellett állt rajthoz.

A Blazsó-Bogár-Szalay trió közel 5 órás küzdelem után a középmezőnyben végzett. A verseny erősségét mutatja, hogy a 130 fős mezőnyből végül 114-en fejezték be a viadalt, melyet az 1-es rajtszámmal induló tavalyi világelső Ralph Näf (SUI) is feladni kényszerült, a kétszeres Giro d’ Italia-győztes olasz Gilberto Simoni pedig a 7. helyen zárt. Az Ardennek emelkedőin kitűzött világbajnoki pálya az elit férfiak számára 105 kilométeres volt, a kerekeseknek összesen 3300 méter szintet kellett leküzdeniük.