Maratoni éremzuhatag

Egy híján minden utánpótlásszámban a magyarok szerezték meg az aranyérmet a Pontevedrában, a maratoni kajak-kenu Európa-bajnokság első napján: összesen nyolcszor állhattak a dobogóra a piros-fehér-zöld küldöttség tagjai.

UP-info Míg Szolnokon a gyorsasági szakág hazai legjobbjai mérkőznek meg a világverseny-indulás lehetőségért, „valamivel” arrébb, Spanyolországban már Európa-bajnokságon zajlik a küzdelem: a maratoni szakág legjobbjai állnak rajthoz Pontevedrában, az Eb-n.

kiszli_vanda_mkksz

Kiszli Vanda ezúttal is révbe ért  •  Forrás: MKKSZ

Az utánpótláskorú sportolók Portón keresztül már kedden elutaztak a helyszínre, és szerdán a pályát is be tudták járni. Sztanity Lászlónak és Barina Józsefnek hála, időben megérkezett a hajóvonta (az út cirka hatezer kilométer oda és vissza…), így a fiatalokat minden rendben várta.

Ők pedig éltek azzal, hogy minden körülmény adott volt a jó szerepléshez. Az ifjúságiak között leány kenuban a bajai Pálfai Panna nyerte meg a 15,8 km-es számot, míg a kajakosoknál (19 km) Nagy Viktória bizonyult a legjobbnak, aki szekszárdi csapattársát, Balogh Zsófiát előzte meg. A K–1 U23-as viadalán a tavaly vb-győztes Kiszli Vanda diadalmaskodott (22,6 km), őt Miskó Noémi követte a célban.

A fiú ifjúsági kenusok számát a portugál Sergio Maciel nyerte meg (19 km), a dobogóra azonban két magyar is felfért: sorrendben Simon Sebestyén és Adolf Balázs. A kajakosok mezőnyében ismét magyar nyakba került az arany: a 22,6 km-t követően Bazsonyi Bálint Bendegúz állhatott fel a dobogó legfelső fokára, Vékássy Levente nyolcadikként zárt.

„Nagyon erős ifjúsági csapattal, valamint a legjobb U23-as versenyzőkkel veszünk részt a viadalon, az utóbbi korosztályból ezúttal is rajthoz állnak az elmúlt évek világ- és Európa-bajnok egységei” – mondta el Weisz Róbert maraton-vezetőedző, s a csütörtöki teljesítmény alapján a kijelentés maximálisan igazolódott.