Mario Gomez mérlege

image

Nem kevés része van Mario Gomeznek abban, hogy a Bayern az őszi szezont a tabella élén zárhatja.
Gomez ugyan az utóbbi napokban megfázással küszködött, de ez nem akadályozta meg abban, hogy egykori klubjának a Stuttgartnak két gólt is lőjön (2 – 1).
 A 13. percben megszerezte az egyenlítő gólt, majd Philipp Lahm átadásából szerezte a győztes találatot az 57. percben. Ezzel Gomez vezeti a góllövő listát a Bundesligában és a BL – ben is ő  talált be legtöbbször az ellenfél hálójába. A 16 bajnoki fordulóban összesen 15 gólt jegyzett. Ha az utoló bajnokin a Köln ellen sikerül még kétszer betalálnia, eléri az egykori legenda Gerd Müller rekordját, aki az 1971/1972 szezon első felében 17 gólt lőtt.
Gomezt ezt a sikert edzőjének Heynkesnek is köszönheti, hiszen elődjénél Louis van Gaalnal alig kapott játéklehetőséget és kölcsön akarták adni a Liverpoolnak.
– Nagyon megköveteli a  kemény napi munkát és abszolút profi. – nyilatkozta Gomez Heynkesről.