Másodikként, de tovább

Utolsó mérkőzésén 4-0-s vereséget szenvedett a hollandoktól az U17-es labdarúgó-válogatott, és második helyen jutott a korosztály Eb-selejtezőjének tavaszi elitkörébe. Szélesi Zoltán szövetségi edző rotációval próbálta frissen tartani a csapatot.

Majer Dániel Elmaradt a bravúr, sima, négygólos vereséget szenvedett Dabason a magyarországi Európa-bajnoki selejtező minitorna utolsó játéknapján az U17-es labdarúgó-válogatott. Szélesi Zoltán együttese már a korábbi, dánok elleni győzelmével biztosította helyét a a tavaszi elitkörben, de az esetleges könnyebb sorsolás miatt a csoportelsőségről döntő hollandok találkozó sem csak presztízsértékkel bírt.

A narancsmezesek négy góllal jobbak voltak Forrás: mlsz.hu

A narancsmezesek négy góllal jobbak voltak  •  Forrás: mlsz.hu

Mindjárt a kapuban változás történt az eddigiekhez képest, a Stoke Cityben védő Deczki Máté először kapott lehetőséget a tornán. A védelemben Győri Olivér, a középpályán Lipóth András, a támadók között Szerető Krisztofer kezdett először, Csóka Dániel és Winkler András pedig másodszor léphetett pályára. A játékosokat telt ház fogadta Dabason.

A hollandok nem sokat teketóriáztak, hét perc elteltével már meg is szerezték a vezetést. Kis szerencse is kellett hozzá, hogy Aboukhlal kapura emelt labdája a keresztlécről centikkel a gólvonal mögé pattanjon (1-0). Ezután sem enyhült a holland nyomás, a 28. percben a Chelsea-ben játszó Familio-Castillo talált be büntetőből, miután Horváth Csanád szabálytalankodott vele szemben a tizenhatoson (2-0). Az első félidőben a magyar együttesnek nagy helyzete nem adódott, kétgólos hátrányban mehetett a szünetre.

A második játékrészre Szélesi Zoltán kettős cserével igyekezett belenyúlni a mérkőzésbe, Szoboszlai Dominik és Bencze Márk érkezett. Ennek ellenére a hollandok három perc elteltével három-, újabb tíz minutum leforgása alatt pedig négygólosra növelték az előnyüket. Csapatunk a gyors gólok hatására szétesett, és csak azért kerülte el a csúnyább vereséget, mert a hollandok koncentrációja is lankadt, sorra rontották el a ziccereiket.

A magyar együttes a csoport második helyén jutott tovább a tavaszi elitkörbe.

„Elfáradtunk a torna végére, több poszton is változtatnunk kellett, a passzaink nem sikerültek, és fizikailag is alulmaradtunk. Ugyanakkor a holland válogatott nem csak fizikumban, de a játék tanulható elemeiben is előbbre jár nálunk, valamint jobb labdarúgókból áll, de nem akarunk kifogásokat keresni. Ez a mérkőzés arra volt jó, hogy lemértük, hol tartunk a világ elitjéhez képest” – nyilatkozta Szélesi Zoltán az mlsz.hu-nak.