Masters világbajnok a MOB Felügyelő Bizottságának élén

Dávid Imre ciklusok óta meghatározó résztvevője a Magyar Olimpiai Bizottság munkájának, tagja a közgyűlésnek, jelenleg is a felügyelő bizotság elnöke, rendszeres közreműködője az elnökségi üléseknek. Korábban a Magyar Evezős Szövetség első embere volt, ma is aktív evezős. A sportvezető a közelmúltban rendezett magyarországi masters világbajnokságon két aranyérmet is nyert.

Az Agroinvest Rt. elnök-vezérigazgatója 1991-től több cikluson keresztül irányította a sportágát. Versenyzőként többszörös magyar bajnok, sokszoros masters világbajnok, világbajnoki dobogós helyezett. Az 1972-es müncheni olimpián tagja volt a 7. helyezett magyar nyolcasnak Melis Zoltánnal, Pályi Andrással, Gelley Antallal, ifj. Zsitnik Bélával, Romvári Lászlóval, Kokas Péterrel, Bányai Ágostonnal és Ölschléger Róbert kormányossal. Az FTC örökös bajnoka.

A 75 esztendős sportvezető az idei, hazai rendezésű masters vb-n is rajthoz állt, jelentős sikerekkel zárta a regattát. Vezérevezőse volt a győztes kormányos nélküli négyes csapatnak Lucsánszky László, Dániel Áron, Búza József társaságában; a kormányos nélküli kettesek versenyében pedig Luscánszky Lászlóval evezett a világbajnoki címig. A bajnoknak Kulcsár Krisztián és a MOB elnökségének tagjai is gratuláltak a szervezet szerdai ülését követően.

A vb-re ellátogatott Jean-Christophe Rolland, a nemzetközi szövetség, a FISA elnöke, aki a Velencei-tavi evezős pályán találkozott Kulcsár Krisztiánnal, a MOB elnökével.

„A masters vb-n 54 ország 4000 evezőse, 5040 hajóegysége állt rajthoz, összesen 747 klub képviseletében – ez nagyon nagy szám, elég, ha belegondolunk a hazai vb-ken résztvevők létszámadataiba. Ha a kísérőket, rendezőket, családtagokat, szurkolókaz is hozzávesszük, tízezer emberről van szó. Kiváló munkát végeztek a szervezők, köztük a Magyar Evezős Szövetség. Személyes élményeim egyike: a futamom után Jean-Christophe Rolland és Kulcsár Krisztián várt a stégen – amit óriási megtiszteltetésnek tartok” – mondta a többszörös masters világbajnok Dávid Imre.