Megadták a szolnokiak a módját: gálameccs szerb-sikerrel

szolnokszerbvalogatott01

Pazar körítés mellett gólzáporral tarkítva zajlott a szolnoki sikercsapat és a szerb válogatott gálameccse.

Fotó: vizilabda-szolnok.hu

A Szuperkupa-győztes, Magyar Kupa-győztes, magyar bajnok, Bajnokok Ligája-győztes fogadta a szerb válogatott egy gálameccs keretében. Az előbb felsorolt címek miatt pedig az együttes kiérdemelte az Ezüst Pelikán díjat, amit a napokban vehetett át.

A mérkőzésen a körítés pazar volt, már napokkal ezelőtt elfogytak a jegyek, így telt ház előtt küzdhettek a csapatok. Egyben ez volt Varga Dénes, Vámos Márton búcsúja is, hiszen ők a Fradiba szerződtek.

A mérkőzésen aztán igazi show-t láthattunk, amely a második negyedben a Szolnoknak állt, de az utolsó negyed előtt minusz négyről visszajött a szerb együttes. Az utolsó negyedben végül 16-16 állt az eredményjelzőn, így jöhettek az ötösök, amit a szerb válogatott bírt jobban.

Gálamérkőzés:

Szolnok – Szerbia 19-20 (4-4, 6-2, 1-6, 5-4, 3-4)
Gólszerzők: Mezei 4, Gocics 2, Younger 2, Jansik D. 2, Bátori 2, Csuk 2, Zalánki 2, Hangay 1, Aleksics 1, Fülöp 1 ill. Nikics 4, Pijetlovics 3, Filipovics 3, S. Mitrovics 2, Mandics 2, Drasovics 2, Prlainovics 2, Aleksics 1