Megérdemelt siker! Three Nations Cup-győztes a válogatott

Nemzeti csapatunk 23-15-re verte Csehországot Budapesten.

Már a találkozó előtt lehetett tudni, hogy pokoli hangulat vár majd a csehekre az Új Hidegkuti Nándor Stadionban. Ugyanis több mint ötezer néző akarta megnézni a Three Nations Cup utolsó, mindent eldöntő összecsapását.

44099968_2218491578180418_6144652883951353856_o

Az időjárás szinte tökéletes volt, a hangulatra sem lehetett panasz. Viszont az elején még Tomás Svoboda húzta le Bencsics Márk egyik átadását. A csehek mezőnygól kísérletig jutottak, de elhibázták a próbálkozást. Válogatottunk azonban hamarosan megörvendeztette egy TD-vel a közönséget. Bencsics ugyanis egy közel 40 yardos passzt dobott Wolves-os klubtársának, a válogatottba visszatérő Elek Ádámnak. Benjamin Lyons pedig nem hibázott az extránál (7-0). A vendégeknek azonban sikerült még az első negyedben válaszolniuk irányítójuk, Jan Bláha futásával, majd Lukás Dlouhy az extrát is belőtte (7-7). A második játékrész aztán nem indult jól nemzeti csapatunknak. Nem úgy a vendégeknek, akik fordítottak. Tíz yardra az end zone-tól Bláha remekül adta át Jan Dunovskynak a labdát, aki jó blokkokat kapva eljutott a végzónáig. Majd kétpontosra mentek a csehek, Dlouhy szélső futásával 15-7-re módosították az állást. A magyarok természetesen nem hagyták annyiban, szépítettek is Lyons mezőnygóljával. Ezután a védelem pillanatai következtek, többek között Bánfi Mihály sackje vagy Szabó Martin kiváló passz elleni védekezése is segített abban, hogy a cseh offenzíva megálljon. Ezután a fordítás is összejött, Czirók Márton 7 yardos elkapása hozta az újabb pontokat, majd Lyons extrája 17-15-re alakította az állást. Ez is maradt a szünetre, hiszen a magyar defense remekül tartotta a vendégek offensét. Ám vezéráldozat is volt a vizitáló együttesnél, hiszen Bláha egy sack után megsérült és nem tudta folytatni a meccset.

44042012_2218507294845513_6158238844761145344_o

A harmadik játékrész elején Pavel Mráz vezethette a cseh alakulatot, azonban Bánfi az első playnél jól érkezett és a szerelésnél kiütötte az irányító kezéből a malacbőrt, amit Törzsök Tamás és Bíró Szabolcs szedett össze. A támadás pontokkal végződött, 27 yardról Lyons értékesített egy mezőnygólt. Ezt követően a harmadik negyed végén Lyons ismét precízen célzott és nyolcpontosra növelte a magyar fórt: 23-15. Az utolsó játékrészben kiélezettebb küzdelemre lehetett számítani. A magyar védelem ekkor csúcsformában volt. A vendégek először 10 yardra kerültek a negyed elején az end zone-tól. Itt viszont Szabó Martin leszedte a levegőből Mráz átadását. Majd a defense-nek ismét sikerült egy hatalmas védekezéssel a red zone-on belül labdát szereznie. Stadler sackelte először az irányítót, majd Magyar Ádám kaparintotta meg a játékszert. Az utolsó két percben a védelem ismét parádésan tartotta a vendégeket. Bíró például egy nagy sacket csinált a pálya felénél harmadik és tíznél, de a eztuán Szabó másodjára is lehalászta Mráz passzát. A végén térdelt Bencsics, eldőlt a találkozó. A magyar válogatott megnyerte az első Three Nations Cupot! Az összecsapás legjobbja az a Szabó Martin lett, aki végig remekelt a védelemben és segített abban, hogy a harmadik negyedben kialakult 23-15 maradjon a végeredmény is.

Fotók: Radó Norbert

Magyarország-Csehország 23-15 (7-7, 10-8, 6-0, 0-0)
Pontszerzők: Elek Ádám, Czirók Márton 1-1 TD, Benjamin Lyons 3 FG és 2 XP, illetve Jan Bláha, Jan Dunovsky 1-1 TD, Lukás Dlouhy 1 PAT és 2 XP.

Grátz Vilmos, a magyar válogatott szövetségi kapitánya: Boldog vagyok, de sok hibát követtünk el, és van hova javulnunk. Azt hittem, hogy jobban fog menni, de a győzelem nagyon fontos, mindenki a szívét-lelkét kitette a pályán. A játékosoknak és az edzőknek is voltak hibái, köztük nekem is, de javítunk mindenen. Nagyon remélem, hogy jövőre már négy nemzet kupája lesz, többen leszünk és természetesen szeretnénk megvédeni a címünket.

Sebastian Fandert, a cseh válogatott szövetségi kapitánya: Remek mérkőzés volt, de nyilvánvalóan Bláha sérülése befolyásolta a játékunkat. Ettől függetlenül jól védekeztünk. Egy remek állomás volt számunkra ez a magyarok elleni összecsapás. Kiváló ellenfelünk volt. Sajnos sokat hibáztunk, de remélem, hogy jövőre sokkal erősebbek leszünk, és Prágában majd várjuk a magyar válogatottat.

Szabó Martin, a magyar válogatott corner backje, a mérkőzés MVP-je: Csak próbáltam a maximumot kihozni magamból, segíteni a csapattársaimat, az országomnak megnyerni ezt a mérkőzést. Szerintem nagyon jól felkészültünk a meccsre és ezt a választ kapták a csehek. Ennek a találkozónak minden egyes percét élveztem még akkor is, ha fájt. Egy ilyen párharc után meg kell védenünk a címünket jövőre.