Meglepetés – Az OSC otthon botlott

osc2016100101

A Szeged az OSC otthonából vitt el egy pontot. A Szolnok a Vasas vendégeként győzött, a Szentes besöpörte első győzelmét.

Az OSC otthon hullajtott pontokat (Fotó: Balogh Máté)

Nagy meccset vívott az OSC és a Szeged. A mérkőzésnek egyértelmű favoritja volt Vincze Balázs csapata, de a hétvégi BL kör nem lehetett tudni mennyit vett ki a csapatból.

Az első negyedben Kiss Csaba révén a vendégek szereztek vezetést, majd jött két OSC találat, de a negyed végén 3-3-as döntetlen állt az eredményjelzőn. A második nyolc percben már kétgólos is volt a hazai együttes előnye, előbb Salamon majd Juhász talált be, 5-3. Azonban fórja, egyre olvadta az újbudai együttesnek a nagyszünetre, 7-6.

A fordulás után a küzdés dominált, ennek köszönhetően egyetlen gól esett, Salamon paszírozott be egy büntetőt, 8-6. A záróakkordben nagy hajrát nyitott a Szeged. Előbb Basara lövése akadt be, majd Bátori révén jött a válasz, 9-7. A hajrára mégis egygólosra olvadt a hazai előny, hiszen Manhercz Krisztián büntetőből volt eredményes, 10-9. Sőt Nagy Márton egalizált, 10-10. Az utolsó percre kanyarodva pedig vezetett a vendég csapat, Basara révén. Salamon azonban döntetlenre mentette a meccset az OSC-nek. Így is nagy meglepetésre pontokat hullajtott az újbudai gárda.

A mai nyitányon a KSI és a Szentes is első pontjaira hajtott. A vendégek negyedről-negyedre tudták növelni a különbséget, a nagyszünetre 4-2 állt az eredményjelzőn a szentesieknek. A fordulás után a vendégeké volt a terep, hiszen Horváth János tanítványai nem dobtak gólt, így a záróakkord előtt 2-7 volt az állás. Az utolsó negyedben egy szépségtapasszal kialakította a KSI a végeredményt, így négy góllal nyert a Szentes és elmozdult a csoort utolsó helyéről.

A Szolnok a Vasast verte, az Eger pedig a Honvédot, míg a Fradi a BVSC ellen szerezte meg a három egységet. A Debrecen az utolsó negyedben mentett pontot a Pécs ellen, hiszen a cívisvárosiak 2-0-ra nyerték az záróakkordot, így 8-8 lett a végeredmény.

Férfi Ob I., 4. forduló:

A-HID OSC ÚJBUDA – ContiTech Szeged Diapolo 11-11 (3-3, 4-3, 1-0, 3-5)
Gólszerzők: Salamon 4, Bátori 3, Hegedűs 1, Kovács 1, Juhász 1, Gór Nagy 1 ill. Basara 3, Nagy 2, Manhercz K 2, Manhercz Á 2, Kiss 1, Vukicevics 1

Vincze Balázs, az OSC vezetőedzője: „Ma úgy látszik minden összejött. Tudásunk alatt teljesítettünk. Három naponta meccs van, valaki tudja ezt kezelni. Nem szabad az utolsó perc mögé bújnunk, amikor megcsináltuk azt, amit megbeszéltünk, és hazai pályán, mínusz egyről visszajöttünk a meccsbe, majd egy szerintünk kiállítást nem érő szituációban kivédekeztük a szegediek támadását. Ez siker, ezt sikernek kell neveznünk.

Varga Péter, a Szeged vezetőedzője: „Nagyon boldog vagyok. Persze, meglehetett volna a győzelem is, de nem vagyok telhetetlen. Nagyon köszönöm a játékosoknak azt a hitet, ami jellemezte őket, azt az elszántságot, azt az egymásért küzdést, amit ma láthattunk.

A férfi Ob I., 4. fordulójának eredményei:

A-csoport:

Október 19., szerda:

KSI SE – Metalcom-Szentes 3-7 (1-2, 1-2, 0-3, 1-0)
Gólszerzők: Lévai 1, Marnitz M. 1, Kósa B. 1 ill. Somogyi 3, Pellei 2, Kiss K. 1, Van Mil 1

Szolnoki Dózsa KÖZGÉP – VasasPlaket 14-3 (2-1, 4-2, 6-0, 2-0)
Gólszerzők: Varga Dénes 4, Vámos 3, Fülöp 2, Younger 2, Jansik 1, Mezei 1, Aleksics 1 ill. Bóbis 2, Njegovan 1

PVSK Mecsek- Füszért – DVSE 8-8 (4-3, 2-1, 2-2, 0-2)
Gólszerzők: Gogov 3, Kolozsi 2, Rakonjac 2, Lajkó 1 ill. Kállay 2, Sergi Mora 2, Kuncz 1, Somlai 1, Durik 1, Busilacchi 1

B-csoport

ZF-Eger – Racionet Honvéd 11-7 (4-3, 5-1, 1-2, 1-1)
Hosnyánszky 3, Erdélyi 2, Angyal 2, Kovács G. 2, Decker Á. 1, Vapenski 1 ill. Szivós 3, Gyárfás 2, Kiss Gergely 1, Fazekas 1

FTC PQS Waterpolo – BVSC-Zugló 11-6 (3-0, 3-1, 3-3, 2-2)
Dőry 2, Jansik Sz. 2, Tóth M. 2, Nyéki 1, Stefan Mitrovics 1, Avramovics 1, Marko Cuk 1, Szirányi 1 ill. Szabó Bendegúz 2, Török 2, Kovács 1, Csapó 1

UVSE  – PannErgy-MVLC

A férfi Ob I., 4. fordulójának nyitánya:

EBP Tatabánya – Kaposvári VK 8-6 (4-4, 1-1, 3-1, 0-0)
Gólszerzők: Francsics 3, Kolarik 2, Máthé 1, Szabó 1, Vuksanovics 1 ill. Sántavy 2, Dobos 2, Juhász-Szelei 1, Hegedűs 1