Megvan a Divízió I-es sorrend

A Renegades utazik Dunaújvárosra, a Gladiators pedig Szekszárdra a Bodri Pincészet Divízió I. elődöntőiben.

Szombaton a hazai pályások, vasárnap pedig az elődöntősök kiléte dőlt el. Sima összecsapásokat rendeztek az elmúlt hétvégén a másodosztályban.DSC_1952

Haladjunk időrendi sorrendben a találkozókkal. Szombaton a Szekszárd Bad Bones-nak egy minimum 28 pontos siker kellett ahhoz, hogy otthon rendezhessék az elődöntőt. Az Újpest Bulldogs nem ígérkezett könnyű ellenfélnek, legalábbis az első negyed után. A Rosszcsontok már az elején szerették volna bebiztosítani ezt a különbséget. Gyarmati Máté futásával szerezték meg a vezetést, Balázs Szabolcs az extrát berúgta. Irányító futásra jött is a válasz Nagy Krisztián, a Bulldogs QB-ja szépített, de egyenlíteni nem sikerült. Szabolcska Balázs viszont egy elkapott TD-vel reagált. A második játékrészben közelített a hőn áhított különbséghez a Bad Bones, Novakov Dávid futott újabb hatpontost, majd Szabolcska megszerezte második touchdownját (27-6). A harmadik játékrészben végül meg is lett a differencia. Egy rossz újpesti long snap után Petrovics Dragan vetődött a labdára az end zone-ban, azt követően pedig Gyarmati Máté ismételten futott egy touchdownt. Végül pedig a negyedik negyedben Novakov és Balázs Szabolcs állította be a 49-6-os végeredményt. Ezzel pedig az alapszakasz második helyét kaparintotta meg a Szekszárd, így június 26-án a Gladiators-t látja vendégül az elődöntőben.

Fotók: Barka Bálint Tarzi

Szekszárd Bad Bones-Újpest Bulldogs 49-6 (14-6, 13-0, 15-0, 7-0)
Pontszerzők: Gyarmati Máté, Szabolcska Balázs, Novakov Dávid 2-2 TD, Petrovics Dragan 1 TD, Gyarmati Máté 2 PT, Balázs Szabolcs 5 XP, illetve Nagy Krisztián 1 TD.

Sződy Ferenc, a Szekszárd Bad Bones vezetőedzője: Elképesztően sok hibával játszottunk a foghíjas Bulldogs ellen, de úgy gondolom, mi jobban akartuk a sikert és a második félidőre ez már nagyon megmutatkozott. Nekik tét nélküli volt már a meccs, míg nekünk hajszolnunk kellett a pontokat. A feladathoz felnőtt a csapat, minden csapategységnek volt kiemelkedő momentuma, ami elengedhetetlen fontosságú lesz a még előttünk álló meccsen. Két hét múlva hazai pályán fogadhatjuk majd a Debrecen Gladiators csapatát és így lehetőségünk adódik visszavágni a tavalyi, Divízió II. döntőben elszenvedett vereségért és ez extra motivációt ad a csapatnak a felkészüléshez.

Kovács Zsolt, az Újpest Bulldogs offensive koordinátora: Nagyjából egy negyedben tudtuk lépést tartani a Bad Bones-zal. A defense-ünk a Bad Bones 2 darab offense play-ével nem tudott mit kezdeni. Az offense-ünk pedig a drive-onkénti 2-2 first down után nem tudta megtalálni az üres embereket. Rossz olvasások, rossz időzítések. Ezeket még tetézte a special team-ünkben levő teljes káosz. Sok munka van még a csapattal mire amerikai footballisták lesznek.

Az első negyedben lerendezték

Az utolsó szalmaszálba kapaszkodott a Budapest Titans, hogy legyen esélye bejutni a playoffba. Ehhez a Tatabánya Mustangs-t kellett megverni hazai pályán.

Az első negyedben jól kezdtek a fővárosiak, három touchdownt is szereztek. Már az első két drive-jából eredményes volt a fővárosi egylet Vadász Endre, majd Takács Zoltán volt eredményes. Ezt követően viszont félbe kellett szakítani a meccset villámlás miatt. Ez után a Titánok növelték előnyüket, Török Balázs ért be ezúttal a pontszerző területen belülre. Ezt követően viszont már a csapatok nem tudtak eredményesek lenni. Az eső mindkét oldalon megnehezítette a támadásokat. Viszont 21-0-s győzelmével 3-3-as mérleggel zárta az alapszakaszt a Titans, amivel lemaradt a playoffról. A Tatabánya Mustangs viszont 8. lett a Divízió I-ben 1 sikerrel és 5 vereséggel.

Budapest Titans-Tatabánya Mustangs 21-0 (21-0, 0-0, 0-0, 0-0)
Pontszerzők: XY, Takács Zoltán, Török Balázs, Göbölyös Gábor 3 XP.

Kollár Balázs, a Budapest Titans vezetőedzője: Jó mérkőzésnek indult, hiszen már az első két drive-unkban TD-t vittünk, viszont utána az időjárási körülmények miatt félbeszakadt a találkozó. Ezután már csak egy TD-t tudtunk összehozni. A második félidő pedig pont nélkül telt, kicsit álmosan, átázva, átfázva.

Zahovay Ádám, a Tatabánya Mustangs vezetőedzője: Sajnos ebben a szezonban ennyire voltunk képesek. A Titans-zel a kiélezett meccs nem, az abszolút sportszerű és küzdős (egymással és a természettel is) mérkőzés azonban igen. Köszönjük a szurkolóinknak az egész éves buzdítást, jövőre igazán beérnek az újoncaink és vágtatni fognak a Musztángok!

Sima Renegát-siker hozta a rájátszást

A Cowbells 2-nek is volt némi esélye a playoffra, de a Renegátoknak nagyobb sanszuk volt és ezt a fővárosban ki is használták.

A borsodiak hamar megszerezték a vezetést irányítójuk, Tóth Gábor révén, majd a QB Szalóki Jánosnak adott egy hatpontost érő átadást. Ezt követően pedig egy punt után Caesar Harris kezében landolt a labda, amit az end zone-ig visszahordott. A második negyed jól kezdődött a Kolomposok számára, mivel Görög Gábor szerzett interceptiont, de ezt nem tudták kihasználni a fővárosiak. A Renegátok viszont parádéztak, Bese Gergely elkapott TD-je után Janocsko Kornél értékesített egy kétpontost. Ezt követően pedig Civa Mihály futása, majd Majoros Donát interception returnje hozott újabb hatpontosokat. Előbbi beindította a mercy rule-t. A pontnélküli harmadik negyed után szépítettek a hazaiak, mégpedig a szülinapos Magyar Csanád elkapott TD-jével, ami után Szentirmai Zoltán rúgta be az extrát. A végszó a Renegades-é volt, Caesar Harris újabb hat pontot vitt fel az eredményjelzőre. Tóth Attila extrája sikertelen volt, így 48-7-tel simán besétált a rájátszásba a miskolci egylet, június 28-án pedig a Dunaújváros Gorillaz otthonában kell kiharcolnia a döntőbe jutást.

Budapest Cowbells 2-Miskolc Renegades 7-48 (0-20, 0-22, 0-0, 7-6)
Pontszerzők: Caesar Harris 2 TD, Tóth Gábor, Szalóki János, Bese Gergely, Majoros Donát, Civa Mihály 1-1 TD, Janocsko Kornél 2 PT, Tóth Attila 4 XP, illetve Magyar Csanád 1 TD, Szentirmai Zoltán 1 XP.

Sergio Varela, a Budapest Cowbells 2 vezetőedzője: A lehető legkeményebben készültünk a találkozóra, de több játékosunk is hiányzott. A Renegades megmutatta, hogy elképesztően erős csapat és nem hiába jutott a rájátszásba. Ezen a találkozón is figyelembe kellett vennünk, hogy lesz egy HFL-döntő is, amire készülni kell, ezért nem voltunk teljes kerettel. Most viszont a csapatnak a Steelers elleni fináléra kell készülni, mert ott győzni akarunk!

Janocsko Kornél, a Miskolc Renegades elnökhelyettese: Nagyon jól sikerült ez a mérkőzés. Nem csak az eredmény, hanem a rájátszásra való hangolódás miatt is. Egyre magabiztosabb a csapat, a védelem most is megmutatta, hogy még mindig ott van a Divízió I. élmezőnyében. Szerencsére sikerült újra nagyon gyorsan eldönteni a meccset, így az eddig kevesebb lehetőséghez jutó játékosok is hamar bekapcsolódtak a játékba. Köszönjük a Cowbells-nek a mérkőzést és az az utáni szívélyes vendéglátást, a sérülteknek jobbulást kívánunk. Készen állunk az elődöntőre!

Tét nélkül is hengereltek a Gladiátorok

Már a Farkasok elleni összecsapás előtt eldőlt, hogy az arany-feketék már biztosan harmadikok lesznek az alapszakaszban, miután a Szekszárd Bad Bones 49-6-ra verte az Újpest Bulldogs-t még június 11-én.13416851_1071719516196998_5961714221887167412_o

Ettől függetlenül a cívisvárosiak nem úgy léptek pályára, mintha tét nélküli lenne az összecsapás. Nem kellett sokat várni az első touchdownra, Harsányi Alex 23 yardos elkapásával meglett a vezetés, majd Roják Richárd növelte a fórt. A második negyedben jobban belehúztak a Gladiátorok. Harsányi Alex ismételten értékesített egy Molnár Gábor átadást Ezt követően Várady Péter szerezte meg a Gasparik Gergely passzát. Ezt pedig az arany-feketék újfent pontokra váltották, Molnár közelről futotta meg a következő hatpontost. Az akciót megismételte a Gladiators. Várady interceptionje után ismét Molnár Gábor volt eredményes. Érvénybe lépett a „mercy rule”, azaz futóórával folytatódott a találkozó. Ugyan szépítettek a hazaiak Széles Bálint elkapásával, de Gladiators-pontszerzéssel zárult a félidő, Roják Richárd futotta meg második TD-jét. A futóóra miatt a második félidő már gyorsabban lement, és a cívisvárosiak sem lassítottak. A harmadik negyed végén a Wolves 2-nek el kellett rúgnia a labdát, ami Roják kezében landolt ő pedig 65 yardról az end zone-ig hordta vissza a malacbőrt. A negyedik játékrészben a Gladiátorok válogatott futója ugyanezt megismételte, ezúttal 55 yardról. Szép Gábor pedig tökéletes napot zárt, minden extrája célt ért 56-6-ra nyertek a hajdúságiak, de rosszabb pontkülönbsége miatt a harmadik helyen zárta az alapszakaszt, így június 28-án Szekszárdon játszanak a fináléért.

Fotók: Kraus Gabriella

Budapest Wolves 2-Gladiators 6-56 (0-14, 6-28, 0-7, 0-7)
Pontszerzők: Roják Richárd 4 TD, Molnár Gábor, Harsányi Alex 2-2 TD, Szép Gábor, illetve Széles Bálint.

Sóti László, a Budapest Wolves 2 vezetőedzője: Nem azt mondom, hogy a győzelem volt az elsődleges célunk, hanem a tisztes helytállás. Offense-ben ki akartunk próbálni pár új dolgot, defense-ben pedig meg szerettük volna állítani a futásokat. Sajnos, amit javítani akartunk az nem jött össze. Nagyon sokan mondták, hogy ne induljunk a Divízió I-ben, mert nem idevalók vagyunk, de utólag azt mondom, hogy mindenképp jó döntés volt. Nem szereztünk győzelmet, de nagyon sokat fejlődtek a srácok.

Szűcs Botond, a Gladiators vezetőedzője: Még mindig nem az a játék képe, amit szeretnék látni. Néha még azt látom, hogy vannak játékosok, akik csak keresik a posztjukat a pályán. Ez a mi szintünkön nem elfogadható, és ki kell javítani. A mérkőzésen Roják Ricsi teljesítménye volt a legnagyobb pozitívum. Szerintem egy nagyon jó Wolves ellen játszottunk, amely tele van remek képességű juniorokkal, akik az őszi korosztályos bajnokságban jó eséllyel indulnak az aranyért. Jön majd a Szekszárd elleni elődöntő, nagyon fontos állomás lesz a bajnokságban. Kellő önbizalommal, határozottsággal kell készülni az elkövetkezendő két hétben. Nem lesz könnyű dolgunk Szekszárdon, de egyértelműen döntőbe szeretnénk jutni!