Megvan a négy rájátszásban résztvevő csapat

A Cowbells, a Gladiators, a Wolves és Young Guns is már ott van az U19-es bajnokság playoffjában.

Az elmúlt hétvégén négy összecsapást rendeztek a juniorok bajnokságában. Három együttesnek is volt esélye arra, hogy megszerezze harmadik sikerét. Mindannyiuknak sikerült ezt elérni, így az utolsó fordulóban már csak a kiemelés lesz a tét.

44060326_1856162577799491_4912147340451643392_o

Szombaton egy összecsapás volt. Győrzámolyba a Young Guns United látogatott. A Győr Sharks-nak már nem volt esélye bejutni a rájátszásba, így megpróbált felszabadultan játszani, míg a Young Guns igyekezett ezzel a találkozóval bebiztosítani helyét a rájátszásban. Ez már az első negyedben megtörtént, miután a vendégek három touchdownt szereztek. Az offense-ből Tóth Áron és Tankó-Bartalis Bence elkapásai hozták a pontokat, de Hegedűs Máté fumble return TD-je is segített. Ezután a második játékrészben Farkas Máté két passzolt TD után megfutott egyet. Mitiner Máté pedig egy kétpontost is összehozott: 28-0 a szünetben. A folytatásban kiélezettebb volt a küzdelem, de az utolsó negyedben eldőlt a meccs, miután Mitiner élete első hatpontosát is megfutotta. Bakos Bence pedig beállította a 35-0-s eredményt. Ezzel pedig a Young Guns elsőként jutott be a playoffba.

Grafika: Hungarian Football, Sharks facebook

Győr Sharks-Young Guns United 0-35 (0-20, 0-8, 0-0, 0-7)
Pontszerzők: Tóth Áron, Hegedűs Máté, Tankó-Bartalis Bence, Farkas Máté, Mitiner Máté 1-1 TD, Mitiner Máté 1 PAT, Bakos Bence 3 XP.

44510892_293170048184947_4731186418217385984_n

A szombati nap mérkőzése egyértelműen a Gladiators-Nyíregyháza Tigers keleti ragadó volt Nyírábrányban, amely nevéhez méltó párharcot hozott. Igaz, az első negyedben Boruzs Kevin két touchdownjával és Németi Soma hatpontosával először úgy tűnt, hogy ezt a meccset simán behúzzák a cívisvárosiak. Ám a Tigrisek védelme már az első játékrészben nehezen feltörhetőnek bizonyult, amit Panykó Patrik és Hüse Csongor interceptionje is mutatott. A második negyedtől kezdve a támadósor is beindult. A kiváló napot kifogó Török Pál szépített (20-6). A Gladiators offense-nek sokszor gondot okozott a nyíregyházi defense. Viszont a Tigers offense is néha megszenvedett. Egészen az utolsó játékrész elejéig, amikor is Dobránszky Joel TD-jével már csak egy labdabirtoklásnyira voltak a szabolcsiak a hosszabbítástól: 20-12. Ám a végére a hazaiak védelme lekapcsolta a Tigriseket, így maradt a 20-12, és ezzel a Gladiators bebiztosította helyét a rájátszásban.

Fotó: Makranczi László

Gladiators-Nyíregyháza Tigers 20-12 (20-0, 0-6, 0-0, 0-6)
Pontszerzők: Boruzs Kevin 2 TD, Németi Soma 1 TD, Kovács Ádám 2 XP, illetve Török Pál, Dobránszky Joel 1-1 TD.

off2

Tatabányán az újonc Mustangs és a címvédő Wolves mérkőzött meg egymással. Sokan talán sima Farkas-győzelmet tippelhettek, de ez nem így lett. Ezt az első negyed bizonyította, amikor is a bányászvárosiak megbüntették a fővárosiak hibáit. Bodnár István elkapása és Kaiser Dániel futása hozott egy két labdabirtoklásnyi előnyt a Mustangs-nak. A folytatásban a Wolves kezdte összekapni magát és Csomor Balázs valamint Pfisztner Máté révén szépítettek. A Tatabánya viszont így is vezetett 12-7-re a szünetben. A harmadik negyedben a Musztángok újabb TD-t szereztek a Farkasok hibáit kihasználva, ezúttal Patányi Ádám futott be a célterületre. A Wolves azonban egy remek utolsó játékrészt produkált. Róna Iván elkapása és Csomor Balázs kétpontosa ismét visszahozta a Farkasokat a meccsbe, majd Róna újabb touchdownjával, már a fővárosiak vezettek. Sőt! Pfisztner extráját ugyan blokkolták a tatabányaiak, de a labdát felszedte Répászky Botond, aki két pontot érően bevitte azt az end zone-ba. 23-18-ra így nyert a Wolves és bár izzadtságszagú volt a győzelem, de meglett. Ezzel a fővárosiak ismét ott lehetnek az elődöntőben.

Fotó: Róna Aliz

Budapest Wolves-Tatabánya Mustangs 23-18 (0-12, 7-0, 0-6, 16-0)
Pontszerzők: Róna Iván 2 TD, Csomor Balázs 1 TD, Csomor Balázs, Répászky Botond 1-1 PAT, Pfisztner Máté 1 XP, illetve Bodnár István, Kaiser Dániel, Patányi Ádám 1-1 TD.

39968494_2153669134870027_9088006569039233024_o

Két nyeretlen csapat találkozott Budapesten, akik már a playoffért nem voltak versenyben. A Miskolc Steelers két hazai vereség után idegenben próbált javítani. Az első félidőben szépen felépített támadásokkal jutottak előnyhöz: Bodnár Benedek és Lajsz Kristóf szerzett egy-egy TD-t. Előbbi egy kétpontost is összehozott. Újabb pontok az utolsó negyedben estek, ekkor Baranyai Péter és Bodnár Benedek szerzett TD-ket. Utóbbi megfutotta második kétpontosát is, de Orosz Gábornak is sikerült egyet értékesíteni. A TD Store Eagles végül nem maradt pont nélkül. Az utolsó játékrészben Molnár Márk passzát Hamza Milán váltotta touchdownra. 30-6-ra nyert a Steelers.

Grafika: Eagles facebook

TD Store Eagles-Miskolc Steelers 6-30 (0-6, 0-8, 0-0, 6-16)
Pontszerzők: Hamza Milán 1 TD, illetve Bodnár Benedek 2 TD, Baranyi Péter, Lajsz Kristóf 1-1 TD, Bodnár Benedek 2 PAT, Orosz Gábor 1 PAT.