Megvan az első siker WTA-tornán

image

Meghálálta a rendezőktől kapott szabadkártyát Babos Tímea, és az olasz Anna Remondina elleni kétszettes győzelme után egyedüli magyarként maradt versenyben egyesben a budapesti 220 ezer dollár összdíjazású WTA-tornán.

Hatosra nyújtotta legújabb győzelmi sorozatát a múlt héten még Németországban ITF-tornát nyerő Babos Tímea, és kétségtelenül a mostani sikere a legértékesebb ebből. Nem azért, mert világverő riválissal szemben aratta (a szerencsés vesztesként a főtáblára kerülő Anna Remondina a 259. helyen áll a világranglistán, 28-cal a magyar tehetség mögött), hanem azért mert a legrangosabb széria, a WTA Tour egyik viadalának főtábláján aratta. Ilyen rangos versenyen a keddi volt a Felix Promotionnel együttműködő Babos első győzelme.

Timi az egyéniben versenyben maradt utolsó magyarként lépett salakra kedd délután négy órakor, és a hazai pályától szárnyakat kapva szinte végig uralta a Remondina elleni első játszmát. Már 4:1-re is vezetett, és egy kis megingást (4:3-ra felengedte az olaszt, majd saját szerváját maratoni csatában, három bréklabdát hárítva hozta) követően 6:3-mal előnybe is került. A második szett is diadalmenetnek indult, 2:0, 30:0 volt Babos javára, amikor egy elrontott röptét követően hullámvölgybe került. Remondina 4:2-re fordított, ám a közönség támogatását élvező magyar játékos talpra állt, egyenlített, majd a rövidítésig mindenki hozta a saját adogatását. A tie-breakben aztán már végig Babos irányított, és a második meccslabdáját értékesítve 6:3, 7:6-tal bejutott a második fordulóba.

Ott roppant nehéz feladat vár rá, hiszen az első kiemelt Roberta Vincivel találkozik. „A közelmúltban többször játszottam olasz ellenféllel, öt nulla a mérlegem, így rettegjen ő” – mondta mérkőzése után tréfásan Babos.