Mexikói Nagydíj – A rajtrács

F1

2015. november 1. vasárnap, 19:41

Szerző: Strommer Benjamin, Fotó: DPPI

A mezőny második részét átformáló büntetések miatt három világbajnok indul az utolsó három helyről. A mezőny első része érintetlen, a Mercedes tizedik kettős győzelmére tör Mexikó visszatérő F1-es versenyén.

Az utóbbi nagydíjakon 2014-es kvalifikációs formájára emlékeztető Nico Rosberg idén negyedszer indulhat pole-pozícióból: nem túl nagy meglepetés, hogy mögötte Lewis Hamilton és Sebastian Vettel foglalja el a további rajthelyeket a 20 órakor startoló futamon. Az elmúlt versenyekhez hasonlóan erős időmérőn esett túl a Red Bull, ők egészítik ki a legjobb ötöt a két Williams előtt.

Az egyébként is hátul végző versenyzők kaptak rajtbüntetéseket. Jenson Button nem vett részt az időmérőn, háromszor cseréltek motort az autójában a hétvége folyamán, ami 70 helyes büntetést jelen – a gyakorlatban az utolsó rajthelyet. Fernando Alonso 16. helyen zárta az időmérőt, ő a 18. pozícióból startolhat, motorcsere és váltócsere miatt sújtották 15 pozíciónyi büntetéssel.

Az utolsó büntetett versenyző Kimi Raikkönen, akinek autójában szintén sebességváltót cseréltek, majd a verseny előtt egy erőforráscserét is abszolváltak. 35 helyes büntetése azonban még mindig jóval kevesebb, mint Jenson Buttoné, így ő a két McLaren közül, a 19. helyről indulhat. Szintén csak néhány pozíciót veszített, mivel fékhiba miatt a 15. helyen végzett a szombati időmérésen. A büntetések nyertesei, ahogyan azt már megszokhattuk, a két Manor: Alexander Rossi a 16. helyről startolhat.