Michelisz Norbert a 8. és a 7. helyről rajtol Portugáliában

image

A nyolcadik és a hetedik rajthelyről kezdheti a Túraautó Világbajnokság portugáliai futamait Michelisz Norbert, a Zengő Dension Team versenyzője. A magyar pilóta a legjobb pozíciót érte el a Yokohama Drivers’ Trophy értékelésében, azonban az időmérő edzésen nem tudta felvenni a versenyt a Chevrolet és a SUNRED versenyzőivel. Michelisz célja az első öt hely egyike a vasárnapi futamokon, amelyeket az Eurosport élőben közvetít.

Michelisz Norbert
„A hétvége előtt kicsivel többre számítottam. Abban reménykedtem, hogy ha a SEAT gyors is lesz, a BMW-vel úgy gondoltam, hogy az első ötben végezhetünk, de sajnos ez most nem sikerült. A pénteki etap még jónak tűnt, de ma éreztem, hogy még Tom Coronellel sem tudom felvenni a versenyt, ami számomra egy kicsit meglepő. Abszolút azt érzem, hogy ezen a pályán gyorsabbnak kellett volna lennem nála és az időmérő körömmel sem volt olyan nagyon nagy baj, úgyhogy csalódott vagyok. Holnap a károk csökkentése lesz a célom, nagyon fontos lesz egyáltalán célba érni, felesleges kockázatot biztosan nem fogok vállalni. A második, állórajtos futamon kicsit jobb helyezés elérésére is van esély, de összességében, ha az egyik futamon az első ötben végeznék, azzal már nagyon elégedett lennék.

Q1
Portóban a pálya jellegére tekintettel a megszokott 20 percről 30-ra nőtt az időmérő edzés első szakaszának időtartama, amely során a versenyzők célja, hogy a legjobb tízbe kerülve továbbjussanak a második szakaszba, egyben a lehető legközelebb kerüljenek a 10. pozícióhoz, mert a második futam rajtrácsán a Q1 első tíz helyezettje fordított sorrendben áll fel. Michelisz Norbert rögtön az edzés kezdetén pályára lépett és első mért körében 2:08.065-tel az ideiglenes második helyet szerezte meg, de mire visszaért a boxba, már a 6. volt. Tizenegy perc elteltével Yvan Muller állt az élen, Michelisz ekkor a 9. pozícióban tartózkodott, 12 perccel a leintés előtt viszont már csak a 16. volt. Ekkor egy újabb kör végén 2:06.789-re javított, ami végül a negyedik helyre volt jó Gabriele Tarquini, Alain Menu és Tom Coronel mögött, így a Zengő Dension Team pilótája vasárnapi második, állórajtos futamot a negyedik s or 7. pozíciójáról kezdheti. Kiesett a Yokohama Drivers’ Trophy-ban élen álló Kristian Poulsen és a második helyezett Javier Villa is.

Q2
A 15 perces Q2 során a tét az első futam első rajtkockája volt: az edzés során Michelisz Norbert 2:06.682-t ért el egy korai kerékcsere után, körideje kezdetben a hatodik helyre volt elég, az edzés utolsó pillanataiban viszont a Zengő Dension Team versenyzője visszacsúszott a 8. pozícióba. Michelisz így is első lett a Yokohama Drivers’ Trophy értékelésében, a holnapi első futamot pedig a negyedik sorból kezdheti meg.

Az első futam előzetes rajtsorrendje (első 10 helyezett)