Micsoda fordítás, micsoda siker! A Guardians lett a keleti első

Huszonkét pontos hátrányt dolgoztak le a csongrád-csanádiak, és ezzel megverték az Egert a Divízió II-ben.

Nem akármilyen hétvégét hagyhattunk magunk mögött az őszi másodosztályban. Három meccs, ebből kettő remek párharcot ígért. Ezt meg is kaptuk. Míg keleten eldőlt minden, addig nyugaton még maradt kérdőjel a playoffot illetően.

4463ad6a2d31db47be4111e2a3a12d2f_wm_0.5

Szombaton a rájátszásért küzdő Pécs Legioners az NBA Crushers 2 otthonában akart újabb győzelmet szerezni. Az első félidőben már látszott, hogy a mecsekaljaiaknak a futójáték hozhatja meg a sikert. Gáspár Barnabás és Kovács Csaba meg is szerezték az első pontokat, amelyre az ifjú tehetség, Tóth Barnabás tudott válaszolni. A második félidőben hasonló volt a forgatókönyv annyi különbséggel, hogy a harmadik harmadban két touchdownt hozott össze a Pécs, Keresztes Keve és Gáspár Barnabás révén. Ezzel gyakorlatilag már el is dőlt a találkozó, de az utolsó játékrészben még mindkét együttes szerzett egy-egy TD-t. Így a Legioners 30-12-re nyert és újabb győzelem esetén története első szezonjában bejuthat a playoffba.

123360071_379185329860168_2141359778284631864_n

Ehhez viszont a Tatabánya Mustangsnak is lesz egy-két szava, mivel nekik is kellett egy győzelem ahhoz, hogy a rájátszásba jutásra még legyen esély a következő hétvégén. Ezt hazai pályán elérték a Diósd Saints ellen. Az első félidőben még nem tudott olyan jelentős előny kiharcolni a bányászvárosi együttes hazai pályán. Molnár Levente futása és Misztl Benedek elkapása mellett Kun Szilárd tudott field goalt szerezni, míg a túloldalon Emhő Sebestyén passzát váltotta TD-re Szeifert Levente (17-8). A Musztángok viszont a második játékrészben már nem hibáztak és szépen araszoltak a győzelem felé. Persze ehhez Nagy Tamás kiváló formája is kellett, aki három TD-passzt is kiosztott a második félidőben. Ebből kettőt Bodnár István, egyet pedig Kaiser Dániel váltott pontokra. A Tatabánya otthon magabiztos 40-8-as sikert ért el és várhatja majd a mindent eldöntő találkozót a Pécs ellen.

123659891_798681417531157_7257100098663363574_o

De talán a legjobban várt összecsapás a vasárnapi CFS Guardians-Eger Heroes rangadó volt, ami a keleti csoport első helyéért ment. Egy negyednyi játékot követően még egál volt: a hazaiaknál Mágori Milán, míg a hősöknél Vakarcs Gergő szerzett touchdownt. Ezután az Eger nagyon elhúzott. Bleszity Erik és Joó Richárd elkapása után Vakarcs futott még be az end zoneba a második játékrészben. Huszonkét pontos előnnyel mehetett szünetre a Heroes, és ekkor azt lehetett hinni, hogy a vendégek simán behúzhatják a mérkőzést. Ám ezt a Guardians nem így gondolta. A harmadik negyedben még csak szépítettek Petrovszki Tamás révén. Az utolsó játékrészben pedig hihetetlent produkáltak az őrzők, és szétfutották a hősöket. Horváth Márió egy, majd Langane Dominik két touchdownt szerzett, és ekkor már három ponttal a hazai gárda vezetett. Ám teljesítményüket meg tudták fejelni még egy hatpontossal az őrzők, amit Marsi Tamás megiramodásával szereztek. A CFS Guardians a Renegades és a Rebels után a Heroes grabancát is elkapta. Ezzel a teljesítménnyel pedig 38-28-as győzelmet aratott a Csongrád-Csanád megyei együttes, és a keleti csoport élén végzett az alapszakaszban. Az Eger Heroes pedig készülhet a VSD Rangers elleni elődöntőre.

Fotók: Dragon Tamás és Kretovics Beáta, Szabó Dávid
Grafika: Hungarian Football

NBA Crushers 2 – Pécs Legioners 12-30 (0-6, 6-6, 0-12, 6-6)
Pontszerzők: Illés Zoltán, Tóth Barnabás 1-1 TD, illetve Gáspár Barnabás 2 TD, Baranyai Péter Keresztes Keve, Kovács Csaba 1-1 TD

Tatabánya Mustangs – Diósd Saints 40-8 (14-0, 3-8, 10-0, 13-0)
Pontszerzők: Bodnár István 2 TD, Kaiser Dániel, Misztl Benedek, Molnár Levente 1-1 TD, Kun Szilárd 2 FG és 4 XP, illetve Emhő Sebestyén 1 TD, Szűcs Fábián 1 PAT

CFS Guardians – Eger Heroes 38-28 (6-6, 0-22, 6-0, 26-0)
Pontszerzők: Langane Dominik 2 TD, Horváth Márió, Mágori Milán, Marsi Tamás, Petrovszki Tamás 1-1 TD, Mágori Milán 2 XP, illetve Vakarcs Gergő 2 TD, Bleszity Erik, Joó Richárd 1-1 TD, Spisák Erik, Vakarcs Gergő 1-1 PAT