Milan-Genoa 2-0: Játékos statisztikák

A Milan hozta a kötelezőt a 33. fordulóban és 2-0-ra nyert a Genoa ellen a San Siróban.

A piros-feketék továbbra is tartják az első helyet a tabellán, 2 ponttal megelőzve az egy meccsel kevesebbet játszó második helyezett Intert. A csapat mérlege 33 meccsen 71 szerzett pont, 21 győzelem, 8 döntetlen, 4 vereség, valamint 58 rúgott és 29 kapott gól.

A 2010/11-es idény óta először fordult elő, hogy a Milan 33 forduló alatt több mint 70 pontot szerzett. 11 évvel ezelőtt a Milan az idény végén megnyerte a Scudettót.

A Rossoneri január óta először nyert legalább kétgólos különbséggel a bajnokságban, akkor a Veneziát sikerült legyőzni 3-0 arányban.

Nereo Rocco és Fabio Capello után Stefano Pioli a harmadik edző a Milan történetében, aki elmondhatja magáról, hogy az irányítása alatt a csapat zsinórban legalább hat mérkőzésen nem kapott gólt a Serie A-ban.

Pontosan 222 perc után volt újra eredményes a Milan a bajnokságban. Ezt megelőzően március 19-én Bennacer volt eredményes és a találata győzelmet ért a Cagliari ellen.

Ismael Bennacer a 100. tétmeccsén lépett pályára a Milan színeiben.

Rafael Leao a legeredményesebb szezonját futja az eddigi pályafutása alatt. A 22 éves portugál támadó idén összesen 12 gólt szerzett és 6 gólpasszt osztott ki, így a Milan házi góllövőlistájának első helyén áll.

Ballo-Touré négy hónap után újra pályára lépett a Milanban. A szenegáli válogatott balhátvéd a Genoa elleni mérkőzésen a 86. percben szállt be. Ezt megelőzően legutóbb még decemberben a Napoli ellen játszott.

Az előző szezon kezdete óta Leao összesen 24 találatból vette ki a részét közvetlenül gól vagy gólpassz formájában a Serie A-ban, ennél többre csak Zlatan Ibrahimovic (27) volt képes.

A Genoa a 17. különböző csapat, amely ellen Leao gólt szerzett az olasz ligában. A portugál válogatott támadó 2019 nyarán érkezett Olaszországba és azóta Dusan Vlahovic az egyetlen 23 éven aluli játékos, aki ennél több együttes kapuját vette be.