Milan-Juventus döntő lesz az Olasz kupában

Tizenegyesekkel a Juventus bejutott az Olasz kupa döntőjébe, így a torinói együttes lesz a Milan ellenfele.

Az egyik ágon a Milan az Alessandriát kettős győzelemmel búcsúztatta az elődöntőben, így 6-0-s összesítéssel jutott be a döntőbe. Szerdán az ellenfél kiléte is biztossá vált. A másik ágon Juventus-Inter elődöntőt játszottak. Az odavágó 3-0-s torinói sikerrel zárult, a visszavágón – szerda este – viszont a kék-feketék ledolgozták háromgólos hátrányukat. A rendes játékidő 3-0-s Inter vezetéssel ért véget, így jöhetett a hosszabbítás, majd a tizenegyesek. A büntetőpárbajt a Juventus nyerte 5-3 arányban.

Így a Juventus lesz a Milan ellenfele a kupadöntőben május 21-én a római Stadio Olimpicóban. A Juventus lehet az első olasz csapat, amely két egymást követő évben duplázni tud (bajnoki cím és Olasz kupa-győzelem – a szerk.). A Milan és a Juve 1942, 1973 és 1990 után negyedszer találkozik egymással az Olasz kupa fináléjában, a piros-feketék csak 1973-ban tudtak nyerni.