Milan-Lecce 2-0: Játékos statisztikák

A Milan hozta a kötelezőt és 2-0-ra nyert a Lecce ellen a San Siróban az olasz bajnokság 31. fordulójában. Az összecsapást követően összegyűjtöttük a legfőbb statisztikákat és érdekességeket.

A csapat 56 ponttal a Bajnokok Ligája-indulást érő negyedik helyen áll a Romával azonos pontszámmal, a mérleg 16 győzelem, 8 döntetlen és 7 vereség, valamint 51 rúgott gól és 37 kapott gól. A Milan ebben a fordulóban 3 ponttal csökkentette a hátrányát a Lazióval, a Juventusszal és a Romával szemben.

A Milan a legutóbbi 4 bajnoki mérkőzéséből 3-at kapott gól nélkül hozott le, azaz ugyanannyit, mint az azt megelőző 13 fordulóban. Mike Maignan a 2022/2023-as idényben a 15. mérkőzésén lépett pályára a Serie A-ban és a hatodik alkalommal maradt érintetlen a kapuja.

Stefano Pioli együttese az aktuális szezonban közvetlenül a Bajnokok Ligája-meccsek után lejátszott 10 fordulóból 6-ot megnyert, továbbá 2 döntetlen és 2 vereség a mérleg.

A csapat összesen négy gólt szerzett szöglet után a Serie A idei szezonjában.

A hivatalos nézőszám alapján 72 614 szurkoló látogatott ki a San Siróba a meccsre.

Ez Rafael Leao legeredményesebb szezonja a Serie A-ban, miután 12 gólnál jár, vagyis túllépte az előző idényben lőtt góljainak számát (11). A portugál válogatott támadó a negyedik alkalommal duplázott a bajnokságban.

Stefano Pioli minden sorozatot figyelembe véve a 100. tétmérkőzését nyerte meg a Milannal a 2019 októberi kinevezése óta. Az olasz szakember összesen 179 alkalommal irányította a csapatot, a mérleg 100 győzelem, 43 döntetlen és 36 vereség.

Leao a második portugál nemzetiségű játékos Cristiano Ronaldo után, aki legalább két egymást követő szezonban is több mint 10 gólt szerzett az olasz élvonalbeli bajnokságban.

Brahim Diaz és Sandro Tonali 1-1 gólpasszt osztott ki a Lecce elleni mérkőzésen.

Érdekesség, hogy Leaónak az eddigi pályafutása alatt ez volt a harmadik fejesgólja. Az elsőt 2017-ben szerezte a Sporting CP színeiben, míg a másodikat 2020 júniusában szintén egy Lecce elleni bajnokin. A 23 esztendős futballista először volt eredményes a San Siróban a 2023-as évben és tavaly november óta talált be újra hazai pályán.

Sandro Tonali 6 gólpasszt osztott ki eddig a Serie A-ban a 2022/23-as idényben. A középpályások közül ennél több assziszt csak Piotr Zielinski (7), Sergej Milinkovic-Savic (8) és Filip Kostic (8) nevéhez fűződik.

Rade Krunic neve mellett szerepel a legtöbb futómennyiség a mérkőzésen.