Minőségi jelenlét

Az NB I 25. fordulójában kapták a második legkevesebb lehetőséget a fiatalok, vagyis most már ki lehet jelenteni: a hajrá közeledtével nem bíznak bennük a vezetőedzők. Ellenben akik pályára léptek, általában meghálálták, ahogy tette azt Bobál Dávid, Gera Dániel, Németh Márió, Lenzsér Bence, Hahn János, Vida Máté, Nemes Milán és Nagy Ádám is.

Nagy-Pál Tamás A tendencia most már kimutatható: megint borzasztóan kevés lehetőséget kaptak az NB I-ben az 1995. január elseje után született játékosok, vagyis az előző forduló negatív csúcsa nem a véletlen műve volt, hanem a szezon közeledtével egyre erősebb eredménykényszer idézhette elő. Ellenben kimondottan örömmel tapasztaltuk, hogy a pályára lépő fiatalok, egy-két kivételtől eltekintve, kiugró teljesítményt nyújtottak – nem véletlen tehát, hogy a bajnokság ezen szakaszában sem szorultak a kispadra.

Hahn János

Hahn János (9) beállni készül

Bobál Dávid (19) a Budapest Honvédban például a hétközi, kisebb kisiklás után rendkívül magabiztosan ténykedett a védelem tengelyében. A hazai pályán játszó debreceniek neki is köszönhetően tudtak csak elvétve helyzetbe kerülni, végül örülhettek, hogy „csupán” háromgólos vereséget szenvedtek. A bekk ráadásul egyik alkalommal csatárokat megszégyenítve cselezte ki a teljes Loki-védelmet, majd tüzelt a kapura – azt hihettük, hogy a Wolfsburgban játszó ikertestvérét, a csatár Gergelyt látjuk a pályán.

Az MTK-ban Gera Dániel (20) vette ki alaposan a részét a Haladás legyőzéséből (3-1). Már a mérkőzés elején is veszélyeztetett, a harmadik gól előtt pedig ő harcolt ki jogos büntetőt. A negyediket is megszerezhette volna, éles, 16 méterről leadott látványos lövését bravúrral tolta ki Király Gábor. A szombathelyi gárdában Németh Márió (20) ismét a kezdőben volt. Ugrai Rolandnak ő adta a gólpasszt és volt távoli lövése, valamint jó kiugrása is, de nem tudott a kapuba találni.

A Paksban Lenzsér Bence (20) majdnem nagyon rosszul kezdte a Vasas elleni meccset (2-0), ugyanis eladta utolsó emberként a labdát, de aztán javított: utolérte Novák Csanádot, és szerelte is. Hahn János (20) megint húsz percet játszott csereként, és megint gólt szerzett. Balázs Zsoltot futtatta a jobb oldalon a középpályáról, és az akcióval tartott olyannyira, hogy középen érkezett a beadásra, gyönyörűen vette át külsővel a labdát, és hat méterről a léc alá varrta az atomvárosiak második gólját.

Az angyalföldi gárdában Vida Máté (20) arra még nem lehetett büszke, hogy a paksiak első gólja előtt hagyta lőni Bertus Lajost, de később mindent elkövetett, hogy javítsa hibáját: kiszolgálta társait, lőtt laposan, aztán 16 méterről magasan éppen csak mellé – a teljesítményéből csak a gól hiányzott.

Újpesten a hazaiak, Sallói Dániel távozása után, szokás szerint nélkülözték a fiatalokat, nem úgy a diósgyőriek: Nemes Milán (19) ismét a kezdőcsapatban volt. Nem unatkozott, ugyanis nagy erőkkel támadott az 1-0-ra nyerő lila-fehér gárda. Főleg Lencse Lászlóval küzdött, többször is mentett előle, vagy lefülelte a passzát a 16-oson belül.

SZAKÉRTŐNK: Pisont István, a DVTK pályaedzője
„Nemes nemcsak azért játszik, mert fiatal, hanem megbízható teljesítményt is nyújt hétről hétre. Fegyelmezett, lehet rá számítani, megvan benne a védő véna. Szerény, rendes fiú, alázatos játékos. Ez a rutinos társainak is tetszik, akik sokat segítenek neki. Lipták Zoltán például külön kinn marad vele az edzések után. Az Újpest ellen kevesebbszer lépett be támadásba, mint megtehette volna, de megértem, hiszen rengeteg védőfeladata volt, ráadásul nyolc napon belül a harmadik meccsét játszotta végig, , és abba még fiatalon is bele lehet fáradni. De hátul jól dolgozott, nem tudtak mögé menni, biztos átlagot hozott.”

A Videoton–Békéscsaba mérkőzésen, amely meglepetésre 1-1-es döntetlennel ért véget, csupán a székesfehérvári gárdában játszott fiatal, de sok lehetőség Sejben Viktornak (19) sem jutott, 13 percre állhatott be csereként.

A Ferencváros 4-0-ra ütötte ki a Puskás Akadémia csapatát. Az első félidőben még nem született gól, és a felcsútiak egyenrangú partnerek voltak, de a szünet után beállt a zöld-fehér középpályára Nagy Ádám (20), és jelentősen változott a játék képe. A másik oldalon ráadásul előbb Zsótér Donát (20), majd Lipcsei Ádám (18) is büntetőt hozott össze, így a fiataloknak jócskán volt részük abban, hogy a csapatuk komoly zakót kapott a Groupama Arénában.

Ez volt az egyetlen mérkőzés, amelyen a fiatalok gyenge teljesítmény nyújtottak, egyébként elmondható, hogy kevesen, de annál jobban játszottak a 25. fordulóban.

HÉTRŐL HÉTRE
1. FORDULÓ. 10 csapatban 20 játékos összesen 1154 percet játszott.
2. FORDULÓ. 11 csapatban 19 játékos összesen 1073 percet játszott.
3. FORDULÓ. 10 csapatban 18 játékos összesen 1236 percet játszott.
4. FORDULÓ: 12 csapatban 23 játékos összesen 1229 percet játszott.
5. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1048 percet játszott.
6. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1218 percet játszott.
7. FORDULÓ: 11 csapatban 20 játékos összesen 1242 percet játszott.
8. FORDULÓ: 9 csapatban 12 játékos összesen 832 percet játszott.
9. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1214 percet játszott.
10. FORDULÓ: 11 csapatban 19 játékos összesen 1079 percet játszott.
11. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1157 percet játszott.
12. FORDULÓ: 11 csapatban, 18 játékos összesen 1124 percet játszott.
13. FORDULÓ: 10 csapatban, 16 játékos összesen 992 percet játszott.
14. FORDULÓ: 11 csapatban, 18 játékos összesen 1175 percet játszott.
15. FORDULÓ: 11 csapatban, 17 játékos összesen 1085 percet játszott.
16. FORDULÓ: 11 csapatban, 15 játékos összesen 927 percet játszott.
17. FORDULÓ: 10 csapatban, 19 játékos összesen 965 percet játszott.
18. FORDULÓ: 10 csapatban, 15 játékos összesen 940 percet játszott.
19. FORDULÓ: 11 csapatban, 18 játékos összesen 1069 percet játszott.
20. FORDULÓ: 7 csapatban, 13 játékos összesen 697 percet játszott.
21. FORDULÓ: 10 csapatban, 16 játékos összesen 998 percet játszott.
22. FORDULÓ: 10 csapatban, 14 játékos összesen 984 percet játszott.
23. FORDULÓ: 9 csapatban, 14 játékos összesen 903 percet játszott.
24. FORDULÓ: 9 csapatban, 13 játékos összesen 807 percet játszott.
25. FORDULÓ: 9 csapatban, 13 játékos összesen 814 percet játszott.
♦♦♦
U20-AS GÓLLÖVŐLISTA
Németh Márió (Haladás) 6 gól, Hahn János (Paks) 4 gól, Balogh Norbert (DVSC) 3 gól, Lenzsér Bence (Paks), Viczián Ádám (Békéscsaba) 2-2 gól, Sallói Dániel (Újpest), Sallai Roland (Puskás), Tóth Patrik (Újpest), Osváth Attila (Vasas), Zsótér Donát (Puskás), Sejben Viktor (Videoton), Bobál Dávid (Honvéd) 1-1 gól
♦♦♦
A LEGTÖBBET JÁTSZOTTAK
1. Bobál Dávid (Honvéd) 2153 perc, 2. Sallai Roland (Puskás) 1954 perc, 3. Nagy Ádám (FTC) 1952 perc, 4. Lenzsér Bence (Paks) 1800 perc, 5. Vida Máté (Vasas) 1695 perc, 6. Németh Márió (Haladás) 1635 perc, 7. Berecz Zsombor (Vasas) 1478 perc, 8. Balogh Norbert (DVSC) 1452 perc, 9. Nemes Milán (DVTK) 1350 perc, 10. Gera Dániel (MTK) 1336 perc, 11. Gazdag Dániel (Honvéd) 1103 perc, 12. Kitl Miklós (DVTK) 1073 perc, 13. Hahn János (Paks) 971 perc, 14. Viczián Ádám (Békéscsaba) 948 perc, 15. Osváth Attila (Vasas) 828 perc, 16. Varga Szabolcs (MTK) 685 perc, 17. Sallói Dániel (Újpest) 657 perc, 18. Medgyes Zoltán (Haladás) 642 perc, 19. Szalai Dániel (Békéscsaba) 297 perc, 20. Asztalos Dávid (Paks) 270 perc, 21. Kővári Róbert (Paks) 222 perc