MK: A Honvédnak egy szögletgól is kellett a továbbjutáshoz, az Újpest simán nyert Ajkán

A Honvéd már negyedóra után két góllal vezetett Szombathelyen, előbb Kocsis talált be, majd Kerezsi szögletből csavart a kapuba. A Haladás Nyíri révén még a szünetig szépített. A második félidőben tíz főre fogyatkozott a Honvéd, miután a 69. percben Klemenzet kiállította a játékvezető, de a kispestiek így is megtartották egygólos előnyüket.

Az Újpest is gyorsan előnybe került Ajkán Csongvai góljával. Jagodics ugyan egyenlített, de Gouré duplájával eldőlt a továbbjutás.

Egy mérkőzés maradt még hátra, 20 órakor a MOL Fehérvár FC a Puskás Akadémiát fogadja.

MOL Magyar Kupa, 4, forduló, (a 16 közé jutásért):

Haladás (NB II) – Budapest Honvéd 1-2 (Nyíri 42., ill. Kocsis 11., Kerezsi 14.), piros lap: Klemenz (69.)

Honvéd: Tujvel – Szabó A., Prenga, Capan (Doka 72.), Jonsson – Bocskay (Mitrovic 72.), Gomis – Kerezsi (Plakuschchenko 72.), Zsótér, Kocsis (Tamás 51.) – Lukic

Ajka (NB II) – Újpest 1-3 (Jagodics 46., ill. Csongvai 19., Gouré 51., 61.)

Újpest: Nikolic – Pauljevic, Diaby, Csongvai, Antonov – Ljujic, Mack – Csoboth, Boumal, Gouré – Borello

Magyar Kupa, élő: Már csak két hely kiadó – eredménykövetés