MOL Magyar Kupa: A címvédő szoros meccsen jutott a legjobb négy közé

Remekül kezdett az Újpest: a 3. percben Simon 22 méterről kilőtte a jobb sarkot. A 12. percben Mack távoli löketét ütötte fölé Winter, majd öt perccel később Váradi 20 méteres bombáját nyomta ki Pajovic. A 17. percben egy szöglet után Ilyés közelről egyenlített.

Még a szünet előtt visszavette a vezetést az Újpest: a csereként beállt Yahaya ugrott ki és 11 méterről a léc alá lőtt.

A második félidő elején Viana kapufáját követően Bjelos passzolta a labdát a hálóba. Az 59. percben Simon éles szögből a kapufát találta el. A 77. percben Tóth 6 méteres fejesével szépítettek a hazaiak. A Békéscsaba ugyan megnyomta a meccs végét, de az egyenlítés nem jött össze, így az Újpest elődöntős.

MOL Magyar Kupa, negyeddöntő:

Békéscsaba – Újpest 2-3 (Ilyés 17., Tóth 77., ill. Simon 3., Yahaya 38., Bjelos 56.)

Békéscsaba: Winter – Hodonicki, Farkas, Albert, Mikló – Váradi (Farkas 61.), Zvara (Varga 73.), Babinyecz (Pantovics 61.), Gránicz (Fazekas 61.) – Ilyés (Lukács 73.), Tóth

Újpest: Pajovic – Kastrati, Koutroumpis (Kuust 46.), Kádár, Antonov – Boumal – Simon K., (Beridze 63.) Mack (Onovo 63.), Bjelos, Croizet (Yahaya 24.) – Viana (Zivzivadze 80.)