Monte Carloban kirándultak ”a pekingi” pólós-lányok

A spanyolok elleni döntetlennel csoportelsőként, veretlenül olimpiai résztvevővé előlépett magyar női vízilabda-válogatott játékosai a pénteki szabadnapjukat hangulatos kirándulással töltötték. Monte Carloban jártak, a 20 fok fölötti, kellemes, tavaszias napsütésben a tengerparton tettek nagy sétát.

Többen szerencséjüket is kipróbálták a világhírű kaszinóban. Stieber Mercédesz a csapat kaspitánya járt szerencsével. Ha minden igaz, 45 eurót nyert. Az estét ellenfélnézéssel töltötték a lányok.

A szombati elődöntőben az olaszok lesznek a Godova csapat ellenfelei. Az olaszok az első két negyedben játszottak jól, s ekkor szerezték meg a mérkőzés végéig kitartó három gólós előnyüket, míg a másik elődöntőben a görögök egy gyenge gólszegény találkozón verték Kanada válogatottját.

A görögök az oroszokal mérkőznek a négy között. De ezek a mérkőzések már nem befolyásolják azt az örvendetes tényt, hogy a magyar női vízilabda-válogatott Athén után Pekingben is ott lehet az olimpiai tornán.

Sőt ahogyan már megírtuk, nemzetközi vélemények szerint akár éremszerzésre is esélyes lehet.

Eredmények:
Női vízilabda olimpiai kvalifikációs torna, Imperia
Negyeddöntő: Olaszország-Spanyolország 10-7 (4-2, 3-2, 1-1, 2-2) , Görögország-Kanada 5-2 (1-0,2-0,0-1,2-1)