Montella: “Fejlődési szakaszon megyünk keresztül”

A Milan a Juventus elleni vereséggel kiesett az Olasz kupából. A piros-feketék hamar hátrányba kerültek a mérkőzésen, azonban a második játékrészben Carlos Bacca szépíteni tudott. A végeredmény 2-1 lett és Vincenzo Montella, a piros-feketék edzője nyilatkozott az összecsapást követően.

“Sajnálom az eredményt, de megvannak az alapok és egyre szilárdabbak vagyunk. Két kemény mérkőzést játszottunk és büszkének kell lennünk magunkra. Tudjuk, hogy jól tudunk teljesíteni. A Juventus és a Napoli két nagyon erős csapat. Reálisnak kell lennünk és megérteni, hogy egy jelentős fejlődési szakaszon megyünk keresztül. Egyre közelebb vagyunk, de még időre van szükségünk. Azért kaptunk ki, mert a Juventus jobban játszott. Az első félidőben nem sikerült elkerülnünk a gólt. A Juventus két találatot szerzett ellentámadás után és közel volt a harmadik is. Azonban a második félidőben feljavult a játékosok teljesítménye. Nem adtuk fel és majdnem sikerült emberhátrányban egyenlíteni. Sajnos piros lapot kaptunk azonnal, miután sikerült szépíteni.”

“Rossz kezdés? Az ellenfél nagyon erősen támadott és ennek köszönhetően nagyon jól kihasználták az előttük adódó két helyzetet. Az első félidőben nagyon lassan mozogtunk és azért birtokoltuk olyan nagy arányban a labdát, mert engedték nekünk, miközben visszaálltak. Ezáltal nem maradt hely, hogy betörjünk a védelmük mögé. Nagyon jól zárták a területeket, így nehezebben tudtunk passzolni. A Juventus nagyon szervezett volt. Elégedett vagyok a játékosokkal és ez még csak a kidolgozott projektünk alapja. Látom a játékosokban az elszántságot.”

“Nyilvánvaló, hogy nem vagyunk még a Juve szintjén, de a jó úton haladunk. Sajnos túl sokszor kezdjük rosszul a mérkőzéseinket, most viszont úgy gondolom nem a rossz hozzáállásnak köszönhető ez, hanem a Juventus kezdett nagyon erősen. Deulofeu? Ő egy szélső támadó. Bacca már nagyon fáradt volt, így pályára küldtem Deulofeut. Nagyon jó gólhelyzetet alakított ki, amikor a szélről tört be a kapu elé. Locatelli piros lapja? Ez remek lecke lesz számára, hogy hogyan kezelje a hevességét. Naiv volt, de majd ha tapasztaltabb játékos lesz, akkor az sokat segít. Suso és Bonaventura? Nagyon sokat játszanak és kevés pihenőt kapnak. Néha fent, néha lent, rengeteget dolgoztak a mérkőzésen, akkor is amikor nem volt nálunk a labda.” – tette hozzá.