Montenegró is kipipálva – Csoportgyőztes a magyar válogatott a junior Eb-n

juniorebffiak201601

Háromgólos győzelmet aratott junior válogatottunk Montenegró ellen. A Horkai-csapat így csoportgyőztesként, hibátlan mérleggel várhatja a negyeddöntőbeli ellenfelét.

Háromból három győzelem (Fotó: ECJ waterpolo)

Málta és Görögország után most Montenegró következett a csoportban a junior Eb-n.

A mérkőzés első félidejében kiegyenlített küzdelem folyt. Az első negyedben és a másodikban is egál állt az eredményjelzőn (2-2 illetve 4-4). A fordulás után Burián és Vadovics góljaival már 7-5 volt az eredmény. A negyed végére azonban feljött Montenegró egyre. A záróakkordban Csacsovszky majd Sélley találatával már 9-6 volt ide, és a háromgólos előnyünket sikerült megtartani a mérkőzés végig.

Csoportgyőztesként a negyeddöntőben vélhetően Olaszországgal játszik a válogatott csütörtökön 15:30-tól.

Junior Európa-bajnokság, 3. mérkőzés:

Magyarország – Montenegró 10-7 (2-2, 2-2, 3-2, 3-1)
magyar gólszerzők.: Manhercz K. 3, Vadovics 2, Nagy Á. 1, Szatmári 1, Simon 1, Burián 1, Csacsovszky 1