MVLSZ: Megvan, kik lettek az Év játékosai

Budapest, 2017. július 25.
Az orosz Alekszej Bugajcsuk (b) és Vámos Márton (j) a férfi vízilabdatorna negyeddöntõjében játszott Magyarország - Oroszország mérkõzésen a 17. vizes világbajnokságon a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában 2017. július 25-én. A magyar válogatott 14-5-re gyõzött.
MTI Fotó: Czagány Balázs

Mindkét vízilabdázónk először lett az Év játékosa.

gangl edina MTI

Fotó: MTI

Mint ismeretes, a Magyar Távirati Iroda Sportszerkesztősége 1964 óta minden évben felkéri az egyes szövetségeket, döntésék el vajon ki lett a sportáguk legjobbja, a szövetségi kapitányok választanak az MVLSZ pedig jóváhagyja a döntést.

Idén Bíró Attila a női kapitány Gangl Edinát látta a legjobbnak. Edina az idén a vb-n 5. lett. Klubjával, bajnokságot, Magyar Kupát, és LEN Kupa címet szerzett.

Märcz Tamás választása Vámos Mártonra esett. A balkezes a budapesti vb-n a válogatott vezéregyénisége volt. A torna legjobbja lett az újságírók döntése alapján. Klubjával, mindent megnyert, bajnokságot, Magyar Kupát, Bajnokok Ligáját.

Érdekesség, hogy mindkét játékos először lett az Év legjobbja.