Nagy győzelmet aratott az Eger

zf-eger201601

A Bajnokok Ligájában hazai pályán vágott vissza a Barceloneta együttesének az Eger, így megelőzte a tabellán a katalán együttest és BL Final Six-et érő helyen van.

Az Eger előzött (Fotó: egrivizilabda.hu)

Fontos mérkőzést játszott az Eger a Barceloneta ellen, egy esetleges sikerrel ugyanis visszavette volna a harmadik – továbbjutó pozíciót – a csoportban.

A mérkőzés első negyedében bekezdett az Eger. Lőrincz, Hosnyánszky és Kovács találataira a túloldalon csak Munarriz tudott válaszolni a hajráig, 3-1. Az utolsó percekben pedig megtartotta kétgólos előnyét a hevesi együttes, így 4-2-re vezetett az első etap végén. A második nyolc percben már háromgólosra hízott a hazaiak előnye, ugyanis Hosnyánszky tett be egy előnyt, 5-2. A nagyszünetig azonban visszajött a katalán gárda két gólra, sőt egy is volt közte a hajrában, de Erdélyi egy fórt értékesített, így ezzel 6-4 volt az állás.

A harmadik negyed érdekesen alakult, hiszen előbb kétszer az Eger, majd kétszer a Barceloneta talált be, de a végén érkezett Erdélyi, így ezt az etapot is megnyerte az Eger, 9-6. A záróakkord elején Munarriz használt ki egy előnyt, majd kisvártatva érkezett Hárai válasza, 10-7. A végén még kellett izgulni, hiszen Kovács hagyott ki egy ötöst, majd két előnyt is értékesített a Barceloneta, 10-9. Sőt, a döntetlenért is támadhatott a vendég gárda, ám végül maradt a közte egy.

Ami a további eredményeket illet. A Szolnok Berlinben győzött, az OSC viszont itthon kapott ki az Olympiakosztól. A Recco magabiztosan gyűjtötte be a három egységet, és ezúttal a Jug Dubrovnikot sem tudta megállítani a Hannover, a Brescia pedig még pénteken győzött.

A következő fordulót a BL-ben március 1-jén rendezik meg.

A Bajnokok Ligája 6. fordulója:

B-csoport:

ZF-Eger – Barceloneta 10-9 (4-2, 2-2, 3-2, 1-3)
Gólszerzők: Decker 2, Hosnyánszky 2, Erdélyi 2, Hárai 2, Lőrincz 1, Kovács 1 ill. Munarriz 4, Mallarach 2, Famera 1, Roca 1, V. Rasovics 1

A-csoport:

Spandau – Szolnoki-Dózsa Közgép 8-12 (4-4, 1-3, 2-0, 1-5)
Gólszerzők:
Gielen 2, Marzouki 2, Dedovics 2, Csuk 1, Stamm 1 ill. Varga Dénes 3, Younger 2, Vámos 2, Gocics 1, Crousillat 1, Alekszics 1, Prlainovics 1, Kis 1

A-Híd OSC Újbuda – Olympiakosz Pireusz 7-8 (1-4, 2-2, 2-0, 2-2)
Gólszerzők: Zalánki 3, Brguljan 1, Bátori 1, Seman 1, Gór-Nagy 1 ill. Geniduniasz 2, Funtulisz 2, Mylonakisz 1, Buslje 1, Ntsokasz 1, Murikisz 1

Brescia – Nizza 13-4 (4-2, 4-1, 1-1, 4-0)
Gólszerzők: N. Presciutti 3, Paskovics 3, Napolitano 3, Ubovics 1, Bertoli 1, C. Presciutti 1, Manzi 1 ill. Rocchietta 2, Monneret 1, Izdinsky 1

Tabella: 1. Olympiakosz 16 pont, 2. Szolnok 16 pont, 3. Brescia 10 pont, 4. OSC 7 pont, 5. Spandau 3 pont, 6. Nizza 0 pont

B-csoport

Pro Recco – Partizán Belgrád 12-7 (3-1, 4-4, 1-1, 4-1)
Gólszerzők: Filipovics 2, Figari 2, Pijetlovics 2, Figloli 2, Mandics 2, Molina 1, Echenique 1 ill. Lukics 1, Repanovics 1, Manojlovics 1, Jaksics 1, Radojevics 1, Stojanovics 1, Jankovics 1

Waspo Hannover – Jug Dubrovnik 9-17 (3-4, 3-6, 1-3, 3-4)
Gólszerzők: Darko Brguljan 4, Radovics 4, Bukowski 1, Ban 1 ill. Fatovics 4, Loncsar 3, Jokovics 2, Garcia 2, Ivankovics 2, Obradovics 2, Perrone 1, Vrlics 1

Tabella: 1. Pro Recco 18 pont, 2. Jug Dubrovnik 11 pont, 3. ZF-Eger 9 pont 4. Barceloneta 8 pont, 5. Waspo Hannover 3 pont, 6. Partizán 1 pont