Nagy hátrányból jött vissza és nyert az Enthroners

Kiélezett meccset játszottak egymással a Kolomposok és a Koronázók, a Gladiators megint a kezéből adta ki a győzelmet az U19-es bajnokság 3. fordulójában.

Ezen a hétvégén sem lehetett panasz a 19 éven aluliak bajnokságában a színvonalra. Több rangos meccset láthattak az érdeklődők. Talán a forduló legjobb párharcát a Cowbells és a Fehérvár Enthroners vívta egymással. A hazai pályán játszó fővárosiak az irányítójuk, Kelemen Marcell futásával szerezték meg a vezetést. A válasz csak a második negyedben jött Kelemen egyik átadására Diószegi Kristóf csapott le, aki a malacbőrt az end zone-ig vitte. A kétpontost Magyar Marcell értékesítette, ezzel pedig fordított a vendég alakulat. Ám ez nem maradt így sokáig a fővárosiak két újabb TD-vel kezdtek elhúzni. Kelemen újabb futásával és Dániel Márk elkapásával, illetve 1-1 sikeres kétpontossal 23-8 volt az állás a félidei szünetben.IMG_7733Akciódúsabb második félidőben lehetett része a közönségnek. Ismét Kelemen Marcell szállított egy hatpontost a Cowbells-nek. Ezt követően viszont beindult az Enthroners gépezete. Móré Gergő két futott touchdownjával és egy kétpontosával lőtávon belülre kerültek a Koronázók. Addig ütötték a vasat, míg meleg volt, így az utolsó játékrészben Nagy Dominik elkapásával sikerült egypontosra ledolgozniuk hátrányukat. A kétpontost Móré értékesítette. Ezzel a Fehérvár megfordította az állást és 30-29-re legyőzte a Cowbells-t.

Fotók: Márkus Mandula

Cowbells-Fehérvár Enthroners 29-30 (7-0, 18-6, 6-14, 0-8)
Pontszerzők: Kelemen Marcell 3 TD, Dániel Márk 1 TD, Habermayer Marcell, Dániel Márk 1-1 PAT, Dániel Márk XP, illetve, Móré Gergő 2 TD, Diószegi Kristóf, Nagy Dominik 1-1 TD, Móré Gergő 2 PAT, Magyar Marcell 1 PAT.

Nem panaszkodhattak azok sem, akik Dabason tekintették meg a Wanderers-Győr Sharks összecsapást. Jól kezdődött a meccs az eddig gyengélkedő Cápák számára, Kovács Barnabás irányító futásával jutottak előnyhöz. Az extrát Markó Bálint rúgta be. A hazaiaknak nem maradt el a válaszuk: Garajszki Ádám futásával TD-t szereztek, de sikertelen volt a kétpontos. Viszont a második játékrészben összejött mégis a fordítás Molnár Bence és Mészáros Miklós közös munkájának köszönhetően.22221912_2030646433833025_5448200193712806738_nA fordulás után ismét Garajszki szerzett touchdownt, Tapodi Benjámin pedig az extrát értékesítette. A Sharks-nak sikerült egalizálnia ezután Börzsei Bálint elkapásával és Várfalvi Péter extrájával. viszont innentől kezdve a már a Vándorlók uralták a meccset és kihasználták a vendégek hibáit, amikből jöttek az újabb TD-k. Balatoni Róbert váltott touchdownra két Molnár Márk átadást, illetve a békéscsabai elkapó futásból is eredményes volt. Tapodi pedig a második félidőben belőtte az összes extrakísérletét, így 36-15-re győzött a Wanderers.

Fotók: Jung István

Wanderers-Győr Sharks 36-15 (6-7, 2-0, 14-8, 14-0)
Pontszerzők: Balatoni Róbert 3 TD, Garajszki Ádám 2 TD, Molnár Bence & Mészáros Miklós 1 PAT, Tapodi Benjámin 4 XP, illetve Kovács Barnabás, Börzsei Bálint 1-1 TD, Várfalvi Péter 1 PAT, Markó Bálint 1 XP.

A Gladiators jó úton haladt afelé, hogy az offense és a defense is összeálljon, a Nyíregyháza Tigers ellen hazai pályán minden esélye megvolt a győzelemre. Úgy is kezdte az összecsapást, Zsurka Kristóf elkapásával nagyon hamar 6-0 volt az állás. A Gladiátorok az első félidőben szinte uralták a találkozót. Közelebb álltak ahhoz, hogy megduplázzák előnyüket, minthogy a Tigrisek egyenlítsenek. A második negyedben a hazai támadósor 1 yardra a gólvonaltól elvesztette a labdát. Maradt a 6-0 a szünetben.

A harmadik negyedre egy teljesen más Tigers jött ki a pályára. Nagy nyomás alatt tartotta a Gladiators defense-t és végül Salga Zsolt 4 yardos elkapásával egál volt az állás. A vendégeknek két mezőnygól kísérletük is volt, amik kimaradtak. A találkozó azonban a negyedik játékrészben dőlt el, amikor is a Nyíregyháza Váradi Miklós 5 yardos futott TD-jével megfordította az állást. Váradi ezután a kétpontost is bevitte. Ezt követően még volt lehetőségük a vendéglátóknak arra, hogy hosszabbításra mentsék a találkozót, de nem sikerült, így maradt a 14-6-os szabolcsi siker. Ezzel a Gladiátorok már biztosan nem juthatnak a rájátszásba.

Gladiators-Nyíregyháza Tigers 6-14 (6-0, 0-0, 0-6, 0-8)
Pontszerzők: Zsurka Kristóf 1 TD, illetve Salga Zsolt, Váradi Miklós 1-1 TD, Váradi Miklós 1 PAT.

A Budapest Wolves-ra hazai pályán várt kemény ellenfél a Gorillaz Juniors személyében, amely eddig két győzelmet szerzett. Az első félidőt egyértelműen uralták a fővárosiak, 24-0-s előnyre tettek szert. Mind a levegőben, mind a talajon veszélyesen játszottak. Benke Ábel (3 TD), Széles Bálint (3 TD) és Varga Péter (1 TD) szokásosan jó formában játszottak és vitték a pontokat a meccsen.

A Gorillák inkább a második félidőben kezdtek javulni. A Farkasok egyik kétpontos kísérleténél Bakos Bence szerezte meg a labdát és hordta vissza az end zone-hoz. Ezt követően az utolsó játékrészben Farkas Máté értékesített egy Horváth Kristóf átadást, amely után Andrukonis Krysztof értékesítette a kétpontost. Ez sokat nem osztott, nem szorzott, végül 46-10-re győzni tudott a Wolves.

Budapest Wolves-Gorillaz Juniors (12-0, 12-0, 14-2, 8-8)
Pontszerzők: Benke Ábel, Széles Bálint 3-3 TD, Varga Péter 1 TD, Benke Ábel, Varga Péter 1-1 PAT, illetve Farkas Máté 1 TD, Andrukonis Krysztof 1 PAT, Bakos Bence 2 PT.