Nagy lépés az elitkör felé

Az U17-es leányválogatott Oláh Adrienn duplájának és Varga Luca parádés védésének köszönhetően 2-1-re nyert Wales ellen az Eb-selejtező első fordulójában, amivel nagy lépést tett a továbbjutás felé. A csoportfavorit dánok 5-0-ra verték Izraelt.

Nagy-Pál Tamás Ha hinni lehet az utánpótlásban azért könnyebben felboruló papírformának, akkor az U17-es leányválogatott az Európa-bajnokság selejtezőtornáján az első fordulóban rögtön azzal a Walesszel találkozott, mellyel harcban lehet a Dánia mögötti továbbjutó helyért. Vagyis ki-kimeccset rendeztek Bükön, amelyet az első negyedóra is alátámasztott: kiegyenlített játék folyt.

U17-es leányválogatott

Nagy lépés a továbbjutás felé

Schumi Dorottya szövetségi edző 4-1-4-1-es felállásban küldte pályára övéit, akiknek a 15. percben figyelniük kellett hátul: Varga Luca hárította magabiztosan az első vendég helyzetet. Nem kellett sokat várni a válaszra: a Kanadában született csodafegyver, Pulins Brigitta fejelte a kapus kezébe a labdát.

Szép lassan átvette az irányítást a hazai gárda, aminek rögtön meg is lett az eredménye: a walesi védők meginogtak, Oláh Adrienn erőszakosan labdát szerzett, és az ötösről a hálóba lőtte a vezető gólt (1-0). A szünetig ismét kiegyenlítődött a játék, újabb gól már nem született, magyar előnnyel mentek pihenőre a csapatok.

Öt perc telt el a második félidőből, amikor Oláh ismét villant: remek indítást kapott középen, megverte egy az egyben a védőjét, és jobbról a kapu bal oldalába gurított (2-0).

A vendégek érezték a vesztüket, ezért magasabb sebességi fokozatba kapcsoltak, az 56. percben össze is jött a szépítés: Chloe Chivers távoli lövésével szemben Varga már tehetetlen volt (2-1). Nem hagyott alább a walesi lendület, az egyik szabadrúgás után Varga hatalmas védést mutatott be.

Az ellenfél ezzel el is lőtte minden puskaporukat, a folytatásban ismét kiegyenlítődött a játék, de az utolsó percben Varga újabb barvúrjára volt szükség, hogy a magyar lányok megnyerjék a meccset: remek ütemben jött ki a kapujából és szerelte az egyedül meglépő támadót.

Az egygólos előny így megmaradt, vagyis a válogatott fontos lépést tett a továbbjutás felé. Hétfőn a Dániától 5-0-ás vereséget szenvedő Izrael lesz az ellenfél.