uvse2016110101

Idegenben győzött az újpesti gárda, méghozzá félelmetes hajrával.

uvsenoi20

Fotó: UVSE/facebook)

Nagy meccseket rendeztek a női Ob I felsőházában. A tizenhármas szám az UVSE-nek hozott szerencsét. Keszthelyi Rita nélkül ugrott medencébe a címvédő a Dunaújváros otthonában, ahol sokáig jól tartotta magát a trónkövetelő, 8-7-re még vezetett is. Ám utána kiegyenlített majd egy 3-0-ás utolsó hat perccel megnyerte a vendég gárda a meccset. Az UVSE sikere azt is jelenti, hogy nyolc pontra hízott a tabellán az előnye az Újvárossal szemben.

A másik nagy meccsen a Szentes hazai pályán nem bírt a Szegeddel. Kövér-Kis négyese is kevésnek bizonyult a Tisza-partiakkal szemben, így 9-9-es döntetlen született. A harmadik találkozón a BVSC nem kegyelmezett a Honvédnak, Petrovics Mátyás-lányai tizenhárom góllal győztek idegenben.

Női ob I, felsőház, 13. forduló (középszakasz):

Dunaújvárosi Egyetem-Maarsk Graphics–UVSE 8–11 (3–4, 2–1, 1–2, 2–4)
Gólszerzők: Szilágyi 3, Horváth B. 2, Somhegyi 1, Gurisatti 1, Menczinger 1, ill. Czigány 3, Tóth I. 2 Kisteleki H. 2, van der Sloot 1, Takács V. 1, Szücs 1, Kuna 1

Hungerit-Szentes–Szegedi Vízmű-Taylor&Nash-Szegedi Egyetem 9–9 (3–2, 3–4, 1–0, 2–3)
Gólszerzők: Kövér-Kis 4, Hevesi 2, Brávik 1, Pantovic 1, Rybanska 1, ill. Bujka 3, Lengyel Dominika 2, Miklós D. 1, Lengyel Anett 1, Kádár 1, Pengő 1

RacioNet-Honvéd–BVSC-Zugló-Diapolo 6–19 (4–5, 0–6, 0–4, 2–4)
Gólszerzők: Illés H. 3, Bálint R. 1, Szűcs P. 1, O-Nagy 1, ill. Kisteleki D. 6, Leimeter 3, Kele 2, Farkas K. 2, Máté 2, Varga V. 1, Gyöngyössy 1, Pócsi 1, Koncz 1