Nagy tűzijátékkal tért vissza a magyar amerikaifutball-élet

A nyugati rangadón az utolsó percekig kérdéses volt a győztes kiléte. Végül a cápák két touchdownnyi hátrányból fordítva nyertek.

Tavasszal nem indulhatott el a szezon a koronavírus-járvány magyarországi kitörése miatt. Ősszel viszont zöld utat kapott az Absolute Live Divízió I. Azonnal egy rangadóval, a Győr Sharks-Szombathely Crushers összecsapással indult az idény. Két olyan csapat találkozott, amely már nagyon jó ismerte egymást.

118960452_3714322435296491_2075078085544478087_o

Az első félidőben a zúzók nagyon jó játékot mutatva nem kevés fejtörést okoztak a hazaiaknak. Baranyai Bence irányításával a vendégek passzjátékát nehezen tudták féken tartani a cápák. A Szombathely adogatója Bökfi Kornélnak egy, míg Trevin Howardnak 2 touchdonwpasszt is kiosztott. Emellett Baranyainak még egy futott TD is összejött. A Győr viszont tűzközelben maradt, hiszen az új irányító Maxym Cserepivszkij kétszer is megtalálta Benedek Lászlót. A zúzóknak mindössze két hibájuk volt: Orsós Attila két extrát is kihagyott, ami később megbosszulta önmagát (14-26).

118975771_3420845571306274_8158498040680784733_o

A második játékrészben jött is a fordulat. A pontnélküli harmadik negyed után a Sharks először szépített Ráthonyi Kende elképesztő futásával, majd a Benedek-Cserepivszkij kettős ismét összehozott egy hatpontost, amivel már meg tudták nyerni a találkozót a cápák. A Sharks védelme a második félidőre pedig szépen feljavult, aminek köszönhetően nem született újabb szombathelyi touchdown. 28-26-os győri győzelem született a nyugati rangadón, amelyen mindkét oldalon parádés irányító-elkapó összjátékot láthatott a közönség.

Fotók: Becs László, DigitalSport

Győr Sharks – Szombathely Crushers 28-26 (7-13, 7-13, 0-0, 14-0)
Pontszerzők: Benedek László 3 TD, Ráthonyi Kende 1 TD, Benedek László 4 XP, illetve Trevin Howard 2 TD, Baranyai Bence, Bökfi Kornél 1-1 TD, Orsós Attila 2 XP