Nagyon kikapott a Wolverines, győzelemmel kezdett a Mustangs

Idegenbeli sikerekkel folytatódott a TD Store Divízió II.

Nagypénteken a csapatok még viszonylag megúszták azt, hogy rossz időjárásban kelljen játszani, de a locsolást egy nappal hamarabb, már Húsvétvasárnap megkapták a játékosok. Szerencsére a ponteső nem maradt el ebben a fordulóban.25761697_38972e8c6373a861816775fa96adeccf_xl

Ez nagyon jellemző volt az első összecsapásra. Wolves 2 hazai pályán győzelemmel akart kedveskedni szurkolóinak. Az első negyedben meg is szerezték a vezetést Gombos Dávid futásával. Erre jött is a válasz, Nagy Tamás és Mórocz András összjátékából utóbbi szerzett pontokat. A második játékrészben ismét a hazaiaknál volt az előny Rittinger Krisztián futott TD-jével, de ezúttal sem maradt el a reakció. Először a bányászvárosiak védelme rakott fel újabb pontokat az eredményjelzőre Juhász Ádám safety-jével, majd Nagy Tamás touchdownjával fordult a kocka, ezután még egy kétpontos is született Mórocz jóvoltából, így 17-14-re vezettek a vendégek a szünetben.25761705_e4993c7fcf4a2081e7ce219f68c4082d_xl

Szerencsére a csapatok folytatták a kiélezett és látványos küzdelmet a második félidőben is. A Wolves ismét előnyhöz jutott, Széles Bálint elkapásával. Az utolsó negyedben eldőlni látszott, amikor Nagy László Norbert field goalja célt ért. Viszont a Ménes nagy erőket mozgósított és Nagy Tamás ismételten megtalálta Mórocz Andrást egy remek labdával. Kun Szilárd pedig értékesítette az extrát, amely 24-23-as sikert ért a Tatabányának.

Fotók: Hidvégi János Gábor

Budapest Wolves 2-Tatabánya Mustangs 23-24 (7-7, 7-10, 6-0, 3-7)
Pontszerzők: Gombos Dávid, Rittinger Krisztián, Széles Bálint 1-1 TD, Nagy László Norbert 1 FG és 2 XP, illetve Mórocz András 2 TD, Nagy Tamás 1 TD, Juhász Ádám 1 S, Mórocz András 1 PAT, Kun Szilárd 2 XP.

Húsvétvasárnap már a nem túl frissítő csapadék is megérkezett, ráadásul Jászberényben ponteső is volt, igaz, inkább a vendégek éltek meg szép pillanatokat az összecsapáson._MG_9567_GB

Herke Zsombor gyakorlatilag fiatalkori önmagát idézte a találkozón. Az első félidőben három touchdownt is futott az egri legenda. Háromból két extra sikertelen volt, de a Hősök már 20-0-ra vezettek a szünetben._MG_9267_GB

A folytatásban a Heroes nem állt le. Vakarcs Gergő és Bleszity Erik egy-egy újabb TD-t szereztek. A második touchdown után Bíró Tibor futott egy kétpontost. Ezután az utolsó játékrészben Vakarcs egy újabb hatpontost futott, amit egy sikeres extra követett. Jokkher Erhard élete első meccsén nem csak linebackerként, de rúgóként is jól teljesített 5 kísérletből 4-et értékesített, így sima 42-0-s sikert aratott az Eger idegenben.

Fotók: Gémesi Balázs

Wolverines-Eger Heroes 0-42 (0-7, 0-13, 0-15, 0-7)
Pontszerzők: Herke Zsombor 3 TD, Vakarcs Gergő 2 TD, Bleszity Erik 1 TD, Bíró Tibor 1 PAT, Jokkher Erhard 4 XP.

Az eső nem kímélte a Miskolc Steelers másodikszámú csapatát és a Rebels Oldboys-t sem. Az Acélvárosban igazi ítéletidő tombolt, de végül a rutinbeli különbség döntött.Steelers2_Rebels_20180401140929_e

Az eső egyértelműen megnehezítette a csapatok dolgát, Lesi Péter passzolni is alig tudott, sőt a futók sem tudták igazán megragadni a malacbőrt. Lesi Tamás rutinja viszont kellett az ilyen szituációknál, ő is szerezte meg a vezetést, ami után Szentirmai Zoltán bevágta az extrát. Több pont nem esett a félidőben.Steelers2_Rebels_20180401161609_b_03

A harmadik negyedben a hazaiaknak sikerült a hátrányt lefaragniuk. Csuhai Soma egy fumble-ra lecsapott az end zone-ban: 6-7. A válasz nem maradt el, továbbra is a futójáték dominált, Lesi Tamás pedig ismét beért a pontszerző területen belülre. Az utolsó játékrészben végül bebiztosította a sikerét a Rebels, ezúttal Bak Csaba vitte be a labdát a végzónába és beállította a 19-6-os végeredményt.

Fotók: Váradi Barna és Király Etelka

Miskolc Steelers 2-Rebels Oldboys (0-7, 0-0, 6-6, 0-6)
Pontszerzők: Csuhai Soma 1 TD, illetve Lesi Tamás 2 TD, Bak Csaba 1 TD, Szentirmai Zoltán 1 XP.TD Store Divízió II logó