Nagyon megvertük a franciákat, szombaton jöhetnek az amerikaiak

A magyar női válogatott első győzelmére, egyben a csoport harmadik helyére hajtott a kazanyi vizes világbajnokságon. A franciák nem voltak pariban velünk, Bujka Barbara és Keszthelyi Rita vezérletével 18-3-ra győzött a női válogatott.

Kazany, 2015. július 26. Bolonyai Flóra kapus a kazanyi vizes világbajnokság nõi vízilabdatornájának nyitófordulójában játszott Magyarország - Kína mérkõzésen 2015. július 26-án. MTI Fotó: Kovács Anikó

Nem tette erőpróbára a francia válogatott a magyarokat, már az első negyedben tekintélyes különbség alakult ki, a harmadik negyedet pedig 7-0-ra nyertük. Megvan a csoport harmadik helye, jöhet az amerikaiak elleni meccs, a tét a nyolc közé jutás, két nap múlva.

Bujka Barbara: Önbizalomnövelőnek tökéletes volt a meccs, készülünk az amerikaiak ellen.

Merész András szövetségi kapitány az M4-nek: A lányok profin lehozták a meccset, felpörögtek. Szándékosan sokmozgásos játékot választottunk, hogy játékban maradjunk. Az amerikaiak ellen nehéz lesz, győzni akarunk.

16. vizes világbajnokság, Kazany (Oroszország)

Vízilabda. Nők. Csoportmérkőzések. 3. forduló:

Magyarország – Franciaország 18-3 (5-1, 1-1, 7-0, 5-1)

Magyarország: Gangl Edina – Czigány Dóra, Antal Dóra 1, Kisteleki Dóra 3, Szücs Gabriella, Takács Orsolya, Illés Anna 1, Keszthelyi Rita 5, Tóth Ildikó 2, Bujka Barbara 6, Garda Krisztina, Menczinger Kata, Gangl Edina (kapus)

Szövetségi kapitány: Merész András

Franciaország: Lorene Derenty, Estelle Millot, Lea Bachelier, Aurore Sacre, Louise Guillet 2, Geraldine Mahieu, Marie Barbieux, Marion Tardy, Lucie Cesca, Sonia Bouloukbachi, Yaelle Deschampst, Michaela Jaskova 1, Morgane Chabrier.

Szövetségi kapitány: Filippos Sakellis

Mai mérkőzések:

Brazília – Olaszország 6-15 (0-3, 1-5, 3-3, 2-4)

A mérkőzés élő közvetítése:

Eddigi két mérkőzését elveszítette a magyar női válogatott, akár azt is mondhatnánk, hogy Kína és Oroszország ellen egyaránt drámai körülmények között maradt alul. Mindkétszer vezetett, de a hajrát nem bírta Merész András csapata. Franciaországgal szemben győzni kell, nem lehet hibázni.

– Pár perc van hátra. Készülődés. A kapuban Gangl kezd, Bujka 200. válogatott meccsén szerepel

– A franciák is nulla pontosak, 11 illetve 9 góllal kaptak ki a kínaiaktól és az oroszoktól. Legutóbbi meccseinket simán vertük a franciákat, tíz és kilenc góllal, a tavasszal.

2. negyed:

Bujka centerből eredményes, a védő és a kapus is szemmel verte a magyar lányt 6-1

3. negyed:

Bujkát nem tudják tartani, középről beejti harmadik gólját. Francia döbbenet az arcokon 7-2

– Kisteleki megúszik, de egy nagy pofon árán megállítják. Csak szabaddobás

Keszthelyi kihasználja a védők figyelmetlenségét, betalál 8-2

– Czigány passzából Antal eredményes 9-2

Tóth Ildikó második gólja 10-2

– A védők csak kergetik a labdát, Illés előtt tiszta lövőhelyzet, és nem hibázik, kilövi a rövid felsőt 11-2

Bujka fejez be egy újabb emberelőnyt. A franciák kezdenek elfáradni 12-2

– Szép akció, Keszthelyi bombáz a végén a hálóba 13-2

4. negyed:

Bujka ezúttal kintről eredményes: ballal a bal oldalt veszi célba, fényes sikerrel 14-2

– Éppen kivédekeznénk egy hátrányt, de nem: Guillet üresen marad, és kozmetikázza az állást 14-3

Bujka ismét! Gyors mozdulattal lő a hálóba 15-3

Kisteleki veszi be Derenty hálóját szűk három perccel a vége előtt 16-3

Kisteleki ismétel 17-3

Kisteleki harmadszor, szép ejtés után 18-3, és vége a meccsnek