Nagyszerű eredmények a győri nemzetközi Scitec Swim Cup úszóversenyen

RSE 3

A Római Sport Egyesület 1996 márciusában alakult meg. Az egyesület 20. születésnapját rendkívüli eredményekkel ünnepelték meg az egyesület versenyzői. Március 3-án és 4-én Győrben a győri nemzetközi Scitec Swim Cup úszóversenyen összesítve 2 arany, 2 ezüst és 3 bronzérmet nyertek a Római SE úszói.

Nagyszerű formában érkeztek a versenyzők az új győri uszodába. Bebizonyították tehetségüket, az erős mezőnyben is megállták a helyüket az óbudai úszók. Kiemelkedő teljesítményt nyújtott Könczöl Zsuzsanna (03) az Egyesület válogatott úszója, aki 50m gyorsúszásban és 50m mellúszásban is a dobogó legfelső fokára tudott felállni. Sárosy Patrícia (03) feltörekvő tehetségek között 200m háton ezüstérmet, valamint 50m gyorsúszásban bronzérmet nyert, új egyéni csúccsal. Pénteken a fiatalabbak is versenybe szálltak, Komoróczy Lora (06) nagy meglepetésre 50m pillangóúszásban ezüstérmet nyert. Rátkai Száva (08) 200m vegyes úszásban és 50m pillangóúszásban bronzérmet nyert az egy évvel idősebbek között. A versenyen részt vettek még: Nemes Boldizsár (05), Könczöl János (00), Sárosy Barna (06).

RSE 2 RSE 1
Március 6-án folytatódott a versenyzés Budapesten az új Tüske uszodában, ezen a versenyen csak a Magyar Úszóválogatott versenyzői „Jövő Bajnokai” vehettek részt. A Jövő Bajnokai úszóprogram országos felmérőjével egybekötve átadták a Tüskecsarnok mellett épült Tüske-uszodát. Óbudát a Római Sport Egyesült képviselte! Könczöl Zsuzsanna a Római SE versenyzője egyéniben 1 ezüst és 1 bronzérmet nyert. A 12x50m-es gyors mix váltó tagjaként a budapesti csapattal aranyérmet nyertek.

A versenyzők edzője Gyepes Ádám rendkívül elégedett a versenyzői teljesítményével, úgy érzi, hogy eredményükkel Óbuda hírnevét öregbítették. Gratulálunk a szép eredményekhez!