Napoli-Milan 0-4: Játékos statisztikák

A Milan idegenben 4-0-ra nyert a listavezető Napoli ellen és egy cikk erejéig összegyűjtöttük a legfőbb statisztikákat illetve érdekességeket.

A piros-feketék a győzelmüknek köszönhetően feljöttek a harmadik helyre a tabellán, megelőzve a városi rivális Intert. A mérleg 28 forduló alatt 51 szerzett pont, valamint 15 győzelem, 6 döntetlen és 7 vereség, plusz 48 rúgott gól és 36 kapott gól.

A csapat a legnagyobb arányú győzelmét aratta az idei szezonban a bajnokságban. Legutóbb közel két évvel ezelőtt, 2021 májusában nyert legalább négygólos különbséggel a Milan bajnoki meccset, akkor 7-0-s győzelem született a Torino ellen. A 2022/23-as idényt tekintve a Milan legutóbb tavaly októberben a Monza ellen szerzett négy gólt a bajnokságban.

Stefano Pioli 2019 októberében történő kinevezése óta a Milan összesen 5 alkalommal győzte le a listavezetőt a Serie A-ban, ami a legmagasabb szám az olasz klubok közül.

Rafael Leao a második legfiatalabb játékos Dusan Vlahovic mögött, aki az előző szezon kezdete óta legalább 20 gólt szerzett a Serie A-ban. A 2004/05-ös szezon óta a portugál válogatott támadó a harmadik olyan Milan-játékos Alexandre Pato és Mario Balotelli mellett, aki a 24. életévének betöltését megelőzően két egymást követő szezonban is legalább 10 gólt szerzett.

Brahim Diaz az aktuális szezonban 5 gólnál jár a bajnokságban, ami rekord számára az eddigi pályafutása alatt. Ráadásul harmadszor fordult elő, hogy ugyanazon a meccsen gólt és gólpasszt jegyzett a Serie A-ban a Torino (2021 május, 7-0) és az Udinese (2022 augusztus, 4-2) elleni meccs után.

2019 augusztusa óta először történt meg, hogy a Napoli két gólt kapott az első 25 perc alatt a Serie A-ban.

Leao több mint két és fél hónap után volt újra eredményes a Serie A-ban. Legutóbb január közepén a Lecce kapuját vette be. A Napoli elleni duplájának köszönhetően 10 gólnál jár az olasz ligában.

Fikayo Tomori az összes párharcát (4/4) megnyerte a mérkőzésen.

Davide Calabria, Sandro Tonali és Brahim Diaz is 1 gólpasszt osztott ki a Napoli ellen.

Sandro Tonali mutatta be a legtöbb sikeres szerelést (5) a mérkőzésen.

Toronymagasan Tonali nevéhez fűződött a legtöbb futómennyiség a mezőnyben.