NB I: A Debrecen kétszer is vezetett, de így is kikapott a Kisvárdától – videó, tabella

I. félidő

Eseménydúsan kezdődött a Debrecen és a Kisvárda mérkőzése az NB I 12. fordulójának utolsó találkozóján. Az első percekben Grófnak kellett nagyot fognia, miután saját csapattársa, a menteni igyekvő Dreskovic fejéről pattant kapura a labda, de a Loki kapusa résen volt. És hogy mennyire fontos volt ez, az a következő támadásból derült ki igazán, amikor Dzsudzsák remek ütemben emelt Sós elé, ő jól centerezett, Neofytidis pedig Hindrich mellett a bal sarokba lőtt. Így lett 0-1 helyett 1-0.

Jó 20 perccel később jött a következő nagy lehetőség, ekkor már a Kisvárda előtt: Ötvös csapott le egy labdára a 16-oson belül, és éles szögből, de nagy helyzetben lőtt, a jól kimozduló Gróf védett, a labda azonban Leoni elé pattant, aki a félig-meddig üresen maradt kapu fölé bombázott. Egy percre rá Makowski lőtte volna ki 8 méterről a jobb alsót, de Gróf ismét nagyot fogott.

A 38. percben azonban már a debreceni kapus sem tudott segíteni, Camaj passzát Makowski tekerte kapásból, 21 méterről, gyönyörűen a bal sarokba (1-1).

II. félidő

A játékrész elején azonnal ismét előnybe került a Debrecen, igaz, egy nem akármilyen szerencsés (kisvárdai szemszögből szerencsétlen) találattal. Szécsi akarta jobbról középre tenni a labdát, amelybe Leoni ért bele szerencsétlenül, a labda előbb a bal kapufára, onnan Hindrichre, onnan pedig a kisvárdai kapuba pattant – öngól.

Az 54. percben meglehetett volna a harmadik Loki-találat is, Dzsudzsák azonban hiába ívelt szabadrúgásból tökéletesen a 16-oson belül teljesen üresen maradt Neofytidishez, a görög ezúttal csúnyán fölé lőtt. Egy percre rá kis híján újabb öngólt szerzett a vendégcsapat, Ferenczi bal oldali beadása után Kovacic lőtt becsúszva saját kapuja felé, Hindrich azonban mentett.

Ahogy az első félidőben a Debrecennél volt fontos egy nagy kapusbravúr, ez most a Kisvárdánál lett így, az ellentámadásból ugyanis szöglethez jutott a csapat, Camaj bal oldali sarokrúgását Kravchenko fejelte a léc alá, Gróf még ugyan belekapott a labdába, de az a felső lécről a kapuba pattant (2-2).

Nem sokkal később a harmadik találathoz is közel járt a Kisvárda, de Asani lövését Gróf, majd a szöglet után Ötvösét a felső léc hárította. A 67. percben azonban már senki és semmi nem mentette meg a hazaiakat az újabb kapott találattól, Kovacic remek labdájával a csereként pár perce beállt Navrátil vezethette Grófra a labdát, és a kapus fölött a hálóba emelt (2-3).

Több fordulat már nem történt a meccsen, így a Debrecen hiába vezetett kétszer is, nem sikerült zsinórban a negyedik hazai bajnokiját is megnyernie, ehelyett a Kisvárda jó sorozata folytatódott, Török László együttese legutóbbi négy NB I-es meccséből háromszor győzött, egyszer döntetlent játszott.

NB I, 12. forduló

DVSC-Kisvárda 2-3 (Neofytidis 6., Hindrich 48. – öngól, ill. Makowski 38., Kravchenko 57., Navrátil 67.)

DVSC: Gróf – Kusnyír, Dreskovic, Lagator, Ferenczi – Varga J. (Olawale, 84.), Neofytidis (Major, 65.) – Szécsi (Babunski, 70.), Dzsudzsák, Bódi (Horváth K., 84.) – Sós (Kyziridis, 70.)

Kisvárda: Hindrich – Hej, Kravchenko, Kovacic, Leoni (Melnyk, 64.) – Ötvös, Karabelyov (Lucas, 77.) – Camaj (Vida, 87.), Asani (Navrátil, 64.), Makowski – Mesanovic (Ilievski, 77.).