NB I: A Fradi félóra alatt elintézte a Fehérvárt, a Honvéd a 96. percben bukta el első győzelmét

Ferencváros – MOL Fehérvár

A BL-től búcsúzó és tartalékosaban pályára lépő Ferencváros már az első félidőben sem hagyott kétséget afelől, melyik jelenleg a jobbik csapat. A 14. percben a visszatérő Ryan Mmaee még csak ijesztgetett, de nem sokkal később már jött a Fradi vezető gólja. Vécsei lövése egy védőn is megpattant, majd a bal kapufáról vágódott ki. A kipattanót Troré szedte össze, majd középre játszott, ahol Auzqui közelről a kapuba passzolt (1-0).

Még a szünet előtt kétszer kellett maga mögé nyúlnia Kovács kapusnak. A 38. percben megint jött egy kipattanó és egy Fradi-gól. Ezúttal Traoré tüzelt egy csel után, ballal, amit Kovács kiütött, de érkezett Mercier és 11 méterről, senkitől sem zavartatva a kapuba vágra a labdát (2-0). A francia középpályásnak ez volt az első NB I-es találata.

Már a hosszabbításban jártunk, amikor jött a harmadik ferencvárosi gól. A 47. percben az egykori Fradi-játékos, Heister nagy hibája után Auzqui csente el a labdát, majd Mercier-hez továbbította, ő nem lőtt, hanem lekészítette azt Traorénak, aki 15 méterről nagy gólt lőtt a bal felsőbe (3-0).

A 91. percben adta meg aztán a kegyelemdöfést a hazai csapat a Vidinek: a padról beszállt Marquinhos Fiola mellett ment el, majd laposan centerzett, a szintén csereként játszó Boli pedig két lépésről a hálóba piszkálta a labdát, kialakítva a 4-0-s végeredményt.

A magabiztos győzelmet arató FTC sikerét csak Thelander sérülése árnyékolhatja be, aki már a 24. percben kénytelen volt elhagyni a pályát. A veszélyt csak ritkán kialakító Fehérvárnak pedig ennél minden bizonnyal sokkal többre lesz szüksége, ha pozitív eredményt akar elérni a kölni EKL-selejtezőn.

OTP Bank Liga, 3. forduló:

Ferencváros – MOL Fehérvár 4-0 (Auzqui 14., Mercier 38., Traoré 47., Boli 91.)

FTC: Dibusz – Pászka, Thelander (Kovacevic, 25.), Knoester, Civic (Wingo, 62.) – Besic, Vécsei – Auzqui (Tokmac, 62,), Mercier (Marquinhos, 58.), Traoré – R. Mmaee (Boli, 59.)

Fehérvár: Kovács D. – Nego, Fiola, Shabanov, Stopira, Heister (Hangya, 46.) – Bumba (Pokorny, 46.), R. Pinto – Dárdai, Kodro (Zivzivadze, 35.), Petrjak (Funsho, 46.)

Bp. Honvéd – Paks

A meccs előtt még nyeretlen kispestiek számára igen kedvezően alakult az első félidő, annak is különösen az első 20 perce, hiszen két 11-est is kapott a házigazda. Lukic mind a Tamás felvágásáért, mind a Bőle kezezéséért megítélt 11-est gólra is váltotta, így gyorsan 2-0-s előnyre tettek szert a kispestiek.

A fordulás után viszont rákapcsolt a Paks és hasonlóképp gyorsan ki is egyenlített! Haraszti két remek beadását Varga három perc alatt kétszer is fejjel váltotta gólra, így már az 57. percben 2-2-re állt a meccs.

A tolnaiak itt akár élhettek is volna lélektani előnyükkel, ehelyett a Honvéd megint vezetést szerzett. A 73. percben egy szöglet után lecsorgó labdát a csereként beállt Kerezsi ballal, a bal kapufa segítségével bombázta 18-ról a hálóba (3-2). De ezzel még közel sem volt vége! Két perccel később ugyanis tíz emberre fogyatkozott a Honvéd: Plakushchenko rúgta fel csúnyán hátulról Osváthot. Karakó játékvezető a VAR segítségét is igénybe vette, majd véglegesítette a légiós kiállítását.

Az emberfórban lévő Paks ment és próbálkozott, de úgy tűnt, nem lesz elég átütőereje már az egyenlítzéshez. Jött azonban a 95. perc és egy újabb 11-es! Sajbánt rúgta fel a harmadik hazai gólt szerző Kerezsi, a büntetőt pedig az ezzel triplázó Varga bevágta a kapu bal oldalába, kiegyenlítve az állást. 3-3 lett a vége.

Bp. Honvéd – Paksi FC 3-3 (Lukic 14., 20. – mindkettőt 11-esből, Kerezsi 73., ill. Varga B. 54., 57., 96. – a harmadikat 11-esből)

Piros lap: Plakushchenko (Honvéd, 75.)

Honvéd: Szappanos – Szabó A., Prenga, Cirkovic, Tamás K. – Zsótér, Gomis (Bocskay, 60.), Plakushchenko, Kocsis D. (Jónsson, 67.) – Lukic (Kerezsi, 67.), Ennin (Traoré, 78.)

Paks: Rácz – Vas (Sajbán, 46.), Lenzsér, Kádár, Szabó J. – Windecker, Balogh B. (Papp, 46.) – Bőle (Osváth, 46.), Haraszti (Böde, 80.), Szabó B. (Nagy, 76.) – Varga B.