NB I: A hajrában mentett pontot a Puskás a Kecskemét ellen

Az NB I 4. fordulójának első mérkőzésén az ötödik helyezett Puskás Akadémia a negyedik és még veretlen Kecskemétet fogadta. A mérkőzés – villámlás miatt – 45 perces csúszással kezdődött.

I. félidő

A mérkőzés első lehetősége máris gólt hozott. A 4. percben Szuhodovszki kapott egy labdát a bal szélről majd maga elé vette a labdát. Ezt követően 17 méterről, ballal, irgalmatlan erővel lőtt a jobb felsőbe. 0-1.

Öt perccel később Szuhodovszki passzából Banó-Szabó került helyzetbe, kísérletét óriási bravúrral védte Tóth.

A 27. percben a felcsútiak is veszélyeztettek. Baluta 14 méteres lövése a bal sarkot célozta meg, de Varga hárítani tudott.

A 40. percben Banó-Szabó távoli szabadrúgása felgyorsult a vizes talajon és elsuhant a bal kapufa mellett. A szünetben a KTE vezetett 1-0-ra.

II. félidő

A fordulást követően az 50. percben a játékvezető úgy ítélte meg, hogy egy kapuskirúgásnál Varga elhagyta a tizenhatost, ezért közvetett szabadrúgást ítélt. A kísérletbe egy kecskeméti védő lépett bele, így a labda szögletre pattant.

A 79. percben az oldalvonal mellett Zeke szabálytalankodott Mezhgranival szemben, amiért megkapta második sárgáját és így elhagyta a játékteret.

Egy perccel később egy kecskeméti beadást rosszul ütött ki Tóth, a kipattanó így Vágó elé pattant, ám a felcsúti kapus javította hibáját és védte a lövést.

Egy jobb oldali beadásba Szabó Alex szerencsétlenül ért bele és a saját kapuja jobb alsó sarkába lőtt, 1-1. Néhány perccel később Zahedi ugrott ki, lövése a jobb sarokba tartott, de Varga óriási bravúrral védeni tudott.

Ezután a Kecskemétnek is meccslabdája volt, Katona Bálint egy gyönyörű csel után ballal lőtt kapura, de Tóth leért a laposan tartó lövésre. A hajrában záporoztak a ziccerek: Skribek ment a kapussal szemben, de Varga ezt a lövést is kapu fölé tolta.

Több lehetőséget nem hozott az összecsapás, a Kecskemét így négy forduló után is veretlen maradt az első osztályban.

OTP Bank Liga, 4 .forduló

Puskás Akadémia-Kecskeméti TE 1-1 (Szabó A. 85. – öngól, ill. Szuhodovszki 4.)

Kiállítva: Zeke 79.

Puskás: Tóth B. – Mezghrani, Batik, Stronati, Komáromi – Favorov (Puljic 84.), Urblík (Colley 63.), Van Nieff (Zahedi, a szünetben) – Corbu, Baluta (Bakti 74.), Kiss T. (Skribek 74.)

(cserék: Markek, Bakti, Colley, Kicsun, Major, Puljic, Skribek, Zahedi)

KTE: Varga B. – Katona M., Szabó A., Belényesi, Szalai G., Zeke – Nagy K. (Pejovic 93.), Vágó, Szuhodovszki (Meshki 84.) – Banó-Szabó (Katona B. 57.), Tóth B. (Szabó L. 84.)

(cserék: Varga Á., Kersák, Buna, Grünwald, Győri, Katona B., Meskhi, Pejovic, Rjasko, Sági, Szabó L.)