NB I: A Paks kétszer is visszajött a hátrányból, hatgólos meccsen ikszelt a Kisvárdával

I. Félidő

A mérkőzés első lehetőségéből máris megszületett a hazaiak vezetőgólja. Camaj kapott kiugratást a jobb oldalon és passzolt középre. Mesanovic érkezett és 16 méterről kapura lőtt, kísérlete középre ment és erő se igazán volt benne, de Rácz Gergő alatt becsorgott a labda, (1-0)

Alig tíz percen belül megduplázta előnyét a Kisvárda. Egy középre kifejelt labdát Melnyik lőtt kapura, a lövés Tamás Olivér hátán irányt változtatott és a kapuba hullott Rácz feje fölött, erről a kapus nem tehetett (2-0).

A 18. percig kellett várni az első paksi lehetőségre. Ádám Martin tette próbára Dombót kicsit kiszorított helyzetből. A kapus a helyén volt, így hárítani tudta a gólkirályjelölt ballábas lövését.

A 29. percben Camaj kapott egy hosszú indítást és egy az egyben vezette a labdát a kapusra. A montenegrói játékos higgadtan átpörgette a labdát Rácz fölött, azonban korán örültek a hazaiak, hiszen pár perc vizsgálat után a VAR les miatt érvénytelenítette a találatot.

Az első félidő lefújása előtt megszületett a paksiak szépítőgólja. Egy szabadrúgás után Lenzsér csúsztatta meg a labdát, amire Papp Kristóf érkezett a leggyorsabban. A középpályás pedig közelről – Dombó kezei között – a kapuba pofozta a labdát, (2-1). Ezután Papp kishíján duplázott, hiszen percekkel később éles szögből tekert kapura, kísérlete pedig a kapufán csattant.

Hatalmas egyenlítési lehetőség kínálkozott a Paks előtt. Sajbánt buktatták a tizenhatoson belül, azonban a jogosan megítélt tizenegyest Ádám Martin nem helyezte eléggé, így Dombó szögletre tudta menteni a lövést.

Ám a szögletből már megszületett a második vendég gól is. Az előző gólhoz hasonlóan ismét Lenzsér csúsztatta meg a labdát, amire újfent Papp érkezett és közelről – Dombó mellett – a kapuba fejelt, mindez az első félidő 45+6. percében történt (2-2).

II. Félidő

A második félidő első fele kapkodó és pontatlan játékot hozott, igazán nagy helyzet egyik oldalon sem adódott.

A 71. percben összejött a paksi fordítás. Ádám adott be egy labdát a bal oldalról, Böde pedig Dombó mozgásával ellentétesen a kapu jobb oldalába bólintotta a labdát (2-3).

Négy perccel később már újra egyenlő volt az állás, Asani kapott egy kiugratást, ő pedig higgadt maradt és Rácz mellett a bal alsóba passzolt (3-3).

A 85. percben Karabelyov óriási ziccert puskázott el, Navratil passzolt középre egy labdát, de a bolgár játékos 10 méterről nem tudta eltalálni a kaput. Ezután az eredmény nem változott, gólgazdag döntetlennel indult a szombati játéknap.

Ezzel az iksszel a Kisvárda pontszámban beérte a második Puskás Akadémiát, míg a Paks továbbra is ötödik.

NB I 21. forduló

Kisvárda – Paks 3-3 (2-2)

Gólszerzők: Mesanovic (4.), Melnyik (12.), Asani (71.), Papp (45., 45+6), Böde (71.)

Kisvárda: Dombó – Peteleu (Hej, 46.), Kravchenko, Prenga, Matheus – Ötvös, Melnyik – Zlicic (Karabelyov, 66.), Bumba, Camaj (Asani, 66.) – Mesanovic

(cserék: Odyntsov, Hej, Cirkovic, Karabelyov, Asani, Navratil, Gosztonyi, Nagy)

Paks: Rácz – Osváth (Böde.), Tamás, Szélpál, Lenzsér, Medgyes – Balogh (Kinyik, 80.), Papp (Kesztyűs, 72.), Szabó (Haraszti, 72.) – Sajbán, Ádám (Kovács, 86.)

(cserék: Nagy, Kinyik, Haraszti, Vas, Böde, Kocsis, Kesztyűs, Kovács, Pethő)