NB I: Az éllovas otthonában aratott bravúrgyőzelmet az MTK

A 20. fordulót az élen váró Puskás Akadémia az MTK Budapestet fogadta a szombati játéknap utolsó mérkőzésén – a hazaiaknál nem ülhetett le a kispadra Hornyák Zsolt vezetőedző a pozitív koronavírustesztje miatt.

I. félidő

Mindkét csapat nagyon szervezetten játszott az első játékrészben, így a kapusoknak kevés dolguk akadt összességében.

A vendégek legaktívabb játékosa Futács Márkó volt, aki több lövőhelyzetet is kialakított magának a félidő folyamán, a támadó jó játéka pedig góllal is párosult: a 33. percben Sluka balról érkező lapos passzát vágta 10 méterről a jobb sarokba a 3-szoros magyar válogatott játékos, 0-1.

II. félidő

A fordulás után az MTK-é volt az első helyzet, a 48. percben Palincsár 12 méterről kapura fordult és célba vette a bal alsót, de Markek nagy bravúrral védett.

Öt perccel később a Puskás előtt is adódott egy lehetőség, amikor is Baluta lövése Szépe blokkjáról épp Plsek elé pattant, aki hét méterről fölé lőtt. A 67. percben az addigi legveszélyesebb kísérletet jegyezhettük fel a hazaiak oldalán, a csereként beállt Urblík 17 méterről tüzelt kapura, a bal felsőbe tartó labdát szép mozdulattal védte Mijatovic.

Két minutummal később kétgólos volt már az MTK Budapest előnye: Futács szerzett labdát az ellenfél térfelén, majd Ramadani elé ívelt, aki a 16-os előteréből a bal felsőbe lőtt, 0-2.

A 74. percben nagyon közel állt a szépítéshez a Puskás, de Mijatovic és a felső léc közös erővel megakadályozta a gólt Nunes lövésénél. Felpörögtek az események: a 76. percben Baluta könyökölte arcon Katát, Bogár játékvezető pedig videóbírózást követően kiállította a hazaiak támadóját.

A szépítés azonban emberhátrányban is összejött a Puskásnak, a 78. minutumban Skribek kapott remek kiugratást és nagy helyzetben a kapuba passzolt 9 méterről, 1-2.

A hajrában Kadlec még szerzett egy lesgólt, valamint becsülettel ment előre a nagyot küzdő Puskás is, de végül a vendégek behúzták a három pontot.