NB I: Az Újpest győzni tudott Fehérváron

I. félidő:

A találkozó előtt a héten elhunyt magyar focilegendára, Dr. Fenyvesi Mátéra emlékeztek a stadionban. A lelátón Dárdai Pál Sallói István fehérvári sportigazgatóval együtt nézte a mérkőzést.

Az első félidő nagy részében többet birtokolta a labdát az Újpest és a vendégek alakítottak ki több lehetőséget, gól azonban ekkor még nem született. Különösen az épp a Viditől kölcsönvett Zivzivadze volt aktív a liláknál és akadtak komolyabb helyzetek is a grúz csatár előtt.

II. félidő:

A fordulás után szinte azonnal előnybe került az Újpest: Croizet szép csellel csapta be Sabanovot, majd jobbal a kapuba lőtt (0-1).

Próbált rákapcsolni az immáron Michael Boris irányította Vidi, Makarenko lövésénél Banai védett nagyot, a másik oldalon pedig Beridze, majd Zivzivadze veszélyeztetett. A 60. percben Kodro esett el az Újpest 16-osán belül egy védő szorításában, a játékvezető sípja néma maradt és a VAR sem vizsgálta az esetet, pedig adtak már hasonló esetben büntetőt.

A 74. percben aztán megint betaláltak a vendégek, méghozzá Zivzivadze révén: egy elécsorgó labdát vágott a kapuba 6 méterről a Fehérvárról kikölcsönzött újpesti csatár (0-2).  Négy perccel később és több mint hét év után aztán visszatért az NB I-be Kádár Tamás, aki épp Zivzivadzét váltotta a pályán csereként.

A hajrában aztán felvillant a remény a hazaiak előtt, a csereként beállt Nikolics szépített – ráadásul ez volt a 111. fehérvári NB I-es találata, ezzel utolérte Szabó Józsefet és immáron ők ketten a legeredményesebb Vidi-játékosok (1-2).

A hét perces hosszabbításban a hazaiak mentek előre az egyenlítésért is, de nem jártak már eredménnyel, maradt az 1-2 a MOL Aréna Sóstóban.

OTP Bank Liga, 21. forduló:

MOL Fehérvár FC – Újpest FC 1-2 (Nikolics 88., ill. Croizet 47., Zivzivadze 74.)

Fehérvár: Kovácsik – Nego, Fiola, Sabanov, Hangya – Makarenko (Zulj, 87.), Alef, Szendrei (R. Pinto, 56.) – Dárdai (Nikolics, 69.), Kodro, Petrjak (Funsho, 69.)

Újpest: Banai – Pauljevic, Koutroumpis, Kuusk, Antonov – Onovo (Boumal, 86.) – Croizet (Viana, 86.), Csongvai, Mitrovic, Beridze (Katona M., 63.) – Zivzivadze (Kádár, 79.)

Korábban:

NB I: Egyik dobogós sem tudott nyerni a fordulóban – a Loki védte meg a Fradi első helyét