NB I: Az utolsó pillanatban mentett pontot az Újpest az emberhátrányban játszó ZTE ellen

Az NB I szombati játéknapjának második mérkőzésén a még nyeretlen Újpest fogadta az egyből egy győzelemmel álló ZTE-t.

1. félidő

A találkozó elején az Újpestre nemrégiben érkező Jack Lahne okozott sok gondot gyorsaságával a zalai védőknek, de először a 10. percben, Ljujic távoli lövésénél kellett kapaszkodnia Demjénnek. A 29. percben Pauljevic a 16-oson belülről élesen lőtte el a labdát a jobb alsó felé, beadásnak és lövésnek is veszélyes volt, végül kevéssel elkerülte a kaput.

A 32. percben az addig kevesebbet mutató ZTE szerzett vezetést: Tajti passza megpattant középen Ljujicon, ami megzavarta az újpesti védőket, Diaby és Kuusk egymásra várt, közöttük pedig kibújt Németh és becsúszva, 8 méterről a bal alsóba lőtt. A 41. minutumban még egy veszélyes helyzetet kidolgozott az Újpest, amikor Ljujic a jobbon befűzte Tajtit, majd befelé húzott, de lövése a bal alsó mellett ment el.

Az első játékrész hosszabbításában emberhátrányba került a ZTE, miután Gergényi lerántotta Lahnét, amiért sárga lapot kapott, és mivel ez volt neki a második, így idő előtt véget ért neki a meccs.

2. félidő

Ahogyan azt várni lehetett, az emberelőnyben játszó Újpest támadólag jött ki a szünet után, és akár már két percen belül könnyedén egyenlíthetett volna, amikor Ljujic szöglete után Csongvai teljesen üresen maradt, de öt méterről, nagy ziccerben a jobb sarok mellé fejelt.

A 60. percben sem múlott sokon a hazaiak gólja: Ljujic a 16-oson belülről, az alapvonalról passzolt vissza Lahnénak, aki 8 méterről, nagy helyzetben lőtt, de nem helyezte eléggé, így Demjén mentett. Tíz perccel később is a ZTE-kapus parádézott, ezúttal Katona baloldali beadását Bjelos pörgette kapura 7 méterről, Demjén viszont bravúrosan leért és védett.

A hajrában is támadásban maradt az Újpest, Tallo például jó lövőhelyzetből durrantott csúnyán fölé a 88. percben. A 92. percben még egy tizenegyesgyanús szituáció is borzolta a kedélyeket, ám Vad II. játékvezető úgy ítélte meg, hogy Tajti kezezése nem ért büntetőt. De még ekkor sem volt még a találkozónak a 93. minutumban ugyanis egyenlített az Újpest: Tallo csúsztatta Borello jobboldalról érkező beadását a jobb alsóba öt méterről, 1-1.

NB I, 3. forduló

Újpest FC–Zalaegerszegi TE FC 1-1 (Tallo 93., ill. Németh D. 32.)
Kiállítva: Gergényi (45+1)

Újpest: Banai – Pauljevic (Simon, 66.), Diaby, Csongvai, Kuusk (Bjelos, 46.), Antonov – Ljujic (Borello, 79.), Onovo, Boumal – Lahne (Tallo, 66.), Katona.

ZTE: Demjén – Gergényi, Mocsi, Kálnoki Kis, Bedi – Meshack (D. Carioca, 55.), Sankovic, Tajti, Májer (Mim, 55., Kovács B., 80.) – Szalay (Huszti, 46.), Németh D. (Manzinga, 46.)

NB I: 11-esből sem lehetett gólt lőni a KTE kapusának, megvan az újonc első győzelme