NB I: Belefért a kihagyott tizenegyes a Kecskemétnek, látványos gólokkal győzött az újonc a Paks ellen

I. félidő

A 4. percben a hazaiak előtt adódott a találkozó első lehetősége. Djuranovic ugrott ki egy védelmi hibát követően, majd a kapu fölé emelte a labdát.

Néhány perccel később Banó-Szabóval szemben szabálytalankodtak a tizenhatoson belül, így büntető következett. A sértett a tizenegyest ballal a jobb kapufára lőtte.

A 29. percben Nagy Krisztián lőtt éles szögből kapura, de Rácz védeni tudott. A félidő utolsó 10-15 percében egyre aktívabban játszott a Paks, a 38. percben Vargának kétszer is védeni kellett, először Szabó Bálint, majd Hahn próbálkozott.

II. félidő

A fordulást követően a félidőben pályára küldött Katona Bálint cselezte be magát a tizenhatoson belülre, majd éles szögből, ballal gyönyörű mozdulattal lőtte ki a hosszú sarkot, 1-0.

Szuhodovszki adott egy pontos indítást Banó-Szabónak, aki elvitte a labdát a kapus mellett, majd az üres kapuba passzolt, 2-0. Az asszisztens először lest jelzett, azonban a VAR később érvényesnek ítélte a találatot.

A 81. percben szépített a Paks. Sajbán kapott labdát a tizenhatoson belül, majd jobbal a jobb alsóba gurította a labdát, 2-1. Néhány perccel később Nagy Richárd életerős lövését ütötte ki Varga a bal felsőből.

A 88. percben Szabó Levente az oldalvonal mellett csinált egy fantasztikus cselt, majd a tizenhatoson belülre tört és jobbal kilőtte a hosszú sarkot, így 3-1-re győzött a KTE.

OTP Bank Liga, 7. forduló

Kecskeméti TE-Paksi FC 3-1 (Katona B. 47., Banó-Szabó 72., Szabó L. 88. ill. Sajbán 81.)

KTE: Varga B. – Szabó A., Szalai G., Belényesi – Katona M. (Katona B., a szünetben), Vágó, Banó-Szabó (Szabó L. 72.), Nagy K., Zeke – Djuranovic (Szuhodovszki, a szünetben), Tóth

(cserék: Varga Á., Kersák, Sági, Grünvald, Pejovic, Szabó L., Buna, Ryashko, Meskhi, Szuhodovszki, Katona B., Gréczi)

Paks: Rácz – Vas (Osváth, a szünetben), Lenzsér, Kádár, Szabó J. – Windecker (Papp 10.), Balogh – Hahn (Nagy R. 59.), Haraszti, Szabó B. (Sajbán, a szünetben) – Varga B.

(cserék: Simon, Gévay, Sajbán, Bőle, Osváth, Gyurkits, Papp, Szélpál, Debreceni, Nagy R.)