NB I: Bognár Györgyre megint lecsapott a mumusa, idén továbbra is százszázalékos a kiesőjelölt

Izgalmas és kellően eseménydús első félidőt hozott a Paks és a Gyirmót összecsapása. Bognár György együttese némileg kezdeményezőbben lépett fel, ennek ellenére mégis a kiesés ellen menekülő vendégek szerezték meg a vezetést, mondhatni, szinte a semmiből. A 16. percben Osváth késett el és szabálytalankodott Cvetanoskival szemben a hazai tizenhatoson belül, az elmúlt hetekhez hasonlóan Varga ezúttal is gólra váltotta a megítélt büntetőt.

A 25. percben tovább növelte előnyét a Gyirmót, egy bedobás után hibázott a tolnai védelem, a hetek óta remek formában futballozó Varga lecsapott a labdára és a kapujából kifutó Rácz mellett higgadtan elgurította a játékszert. Könnyen mutathatott volna 0-3-at az eredményjelző, ehelyett Hasani ziccerben a bal kapufa mellé lőtt. A játékrész végére felpörögtek az események, előbb Ádám szépíteni tudott, Windecker pedig megkapta a piros lapot érő második sárgáját is.

A szünet után már azt is gondolhattuk, hogy Varga megszerzi élete első mesterhármasát az élvonalban, azonban a találatot lesállás előzte meg. A házigazda átvette az irányítást, és a 72. percben összejött az egyenlítés: egy szögletet követően a magyar válogatott keretébe követelt, ám még a meghívóra váró Ádám fejjel vette be Rusák kapuját, ezzel immáron a 20. bajnoki gólját érte el az idei kiírásban.

A hajrában leült leült a mérkőzés képe, a mezőnyben folyt a játék, aztán a 83. percben egy ritkán látható kavarodás játszódott le a Paks kapuja előtt. Böde és Tamás is kétségbeesetten próbálta szerelni Klimovichot, de sehogy sem akart összejönni, a csereként beállt Ventura jókor volt jó helyen és 9 méterről Rácz kapujába lőtt. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a szituációt sokáig vizsgálta a videóbíró, csakhogy a szlovák védekező középpályás érvényes gólt szerzett.

Az eredmény már nem változott, Csertői Aurél továbbra is százszázalékos Bognár György ellen: a két szakembernek ez volt a hatodik egymás elleni találkozója – ebből három a másodosztályban -, és mind a hatszor Csertői aktuális csapata nyert.

NB I, 20. forduló

Paksi FC-Gyirmót 2-3 (Ádám 39., 72., ill. Varga 17. – büntetőből, 25., Ventura 83.) – kiállítva: Windecker 41. (Paksi FC)

A meccs minden fontos pillanata itt!

Paksi FC: Rácz – Medgyes, Tamás, Szélpál, Osváth – Nagy R. (Balogh 58.), Kesztyűs, Windecker, Sajbán – Ádám, Böde

Gyirmót: Rusák – Major, Csörgő, Hajdú, Zeke – Klimovich, Vass, Nagy R. – Hasani, Varga B., Cvetanoski